Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes novadā bez maksas varēs nodot lielgabarīta atkritumus

Foto: zaao.lv

No 7. līdz 17. jūnijam Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “ZAAO” organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju, lai atbalstītu iedzīvotājus savu īpašumu sakārtošanas darbos un samazinātu nelegāli vidē nonākušo atkritumu daudzumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas ietvaros Smiltenes novadā 15 vietās tiks izvietoti konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas varēs nodot mājsaimniecībā radītos lielgabarīta atkritumus (līdz diviem kubikmetriem no vienas mājsaimniecības), informē Madara Mūrniece, Smiltenes novada pašvaldības zīmolvedības un mārketinga speciāliste.

Zemē pie konteinera likt nedrīkstēs

ZAAO atgādina, ka  lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, izjauktas elektrotehnikas ierīces, metāllūžņi, santehnika un citi sadzīves priekšmeti, ko izmēra un svara dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Šie atkritumu veidi akcijas laikā no iedzīvotājiem tiks pieņemti bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konteineros nedrīkst mest nešķirotus sadzīves atkritumus, būvgružus, dažāda veida traukus ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferi un automašīnu riepas.

Azbestu saturošu šīferu un būvgružu savākšana ir maksas pakalpojums, kas jāpiesaka  ZAAO, zvanot uz tālruni 29225862.

Akcijā savācamie lielgabarīta atkritumi ir jānovieto  tikai tiem paredzētajos konteineros, uzsver SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Leimane. Ja iedzīvotāji vēlēsies nodot lielāku apjomu, tad tiks piemērota atsevišķa maksa pēc cenrāža. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Publiski pieejamajās vietās akcijas laikā tiks novietoti pašvaldību pasūtīti lieli konteineri, pārsvarā ar 22 kubikmetru ietilpību un ar  atvērtu sānu vai speciālām kāpnītēm, kur pakāpties, lai ērtāk būtu tajos ievietot lielgabarīta atkritumus. “Pie konteineriem atkritumus nedrīkst novietot, jo tiem pakaļ brauks speciālais transports, kas iekraus konteineru. Katrā vietā pašvaldība ir nozīmējusi atbildīgo,  kurš pieskatīs akcijas norisi. Tur, kur iespējams, akcija tiks  novirzīta uz eko laukumiem, lai būtu lielāka kārtība,” piebilst Zane Leimane.

Iespēja samazināt savus izdevumus

Šādas lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas sadarbībā ar ZAAO šopavasar rīko pašvaldības Smiltenes, Valmieras, Cēsu un Siguldas novada Lēdurgas un Krimuldas pagastos, informē ZAAO.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem tā ir laba iespēja samazināt savus izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, it īpaši ņemot vērā šī pakalpojuma sadārdzināšanos. Proti, neprognozētais energoresursu cenu pieaugums, galvenokārt degvielai, ir ietekmējis SIA “ZAAO” darbību. Lai uzņēmums arī turpmāk varētu nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu līdzšinējā apjomā un kvalitātē, nodrošinot tā atbilstību vides prasībām, ir veiktas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas maksā, informē ZAAO.

Piemēram, maksa par atkritumu apsaimniekošanu Smiltenē no šī gada 1. jūlija būs 22,25 eiro par kubikmetru, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (no 2022. gada 1. janvāra līdz šim tie ir 21,43 eiro par kubikmetru).

UZZIŅAI

Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija Smiltenes novadā Konteineri tiks novietoti:

 • 07.06. Blomes pagastā, Dzirnavu 1;
 • 07.06. Bilskas pagastā, Pašvaldības mājā;
 • 08.06. Launkalnes pagastā, Silvas 3A, Silvā;
 • 08.06. Launkalnes pagastā, “Miglainēs”;
 • 09.06.–11.06. Smiltenes pilsētā, Smiltenes un Brantu pagastā, Limbažu ielā 8 (eko laukumā, darba laiks ceturtdien un piektdien no pulksten 10 līdz 19, sestdien no pulksten 12 līdz 16);
 • 09.06. Raunas pagastā, Parka 4C;
 • 09.06. Drustu pagastā, Palsas 20;
 • 14.06. Palsmanes pagastā, Centra katlumājā;
 • 14.06. Variņu pagastā, Oktobra ielā 13;
 • 15.06. Grundzāles pagastā, Tilta ielā 5;
 • 15.06. Virešu pagastā, Sikšņu skolā;
 • 16.06. Virešu pagastā, “Vecvirešos”;
 • 16.06. Gaujienas pagastā, “Robežniekos”;
 • 17.06. Trapenes pagastā, “Vējiņos”;
 • 17.06. Apes pilsētā, “Druvās”, Apes pagastā (eko laukumā, darba laiks no pulksten 14 līdz 18).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.