Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bez maksas izvedīs lapas

background texture

Smiltenes novada pašvaldība aprīli izsludinājusi par sakoptības jeb spodrības mēnesi. Tas nozīmē, ka līdz 30. aprīlim Smiltenes novada pilsētu un ciemu teritorijās ugunskurā ir atļauts sadedzināt   koku un  krūmu sausos vai kaitēkļu bojātos zarus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas jādara sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības pasākumus un neradot kaitējumu trešās personas veselībai un mantai. Savukārt lapas ugunskurā pilsētu un ciemu teritorijās dedzināt ir aizliegts arī sakoptības mēnesī.

Maisus ar sagrābtām lapām  un citām zaļo augu daļām (dārza augu lakstiem, zāli, nezālēm) no iedzīvotāju  un uzņēmumu īpašumiem  Smiltenes pilsētas teritorijā  šomēnes bez maksas izvedīs pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Smiltenes NKUP”.

Šogad jaunums ir tas, ka sakoptības mēnesī Smiltenes pilsēta ir sadalīta trijās zonās (katrā zonā ir konkrētas ielas), informē Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.  Iedzīvotājiem jārēķinās ar to, ka no katras mājsaimniecības maisus savāks ne vairāk kā vienu reizi un arī no katras Smiltenes pilsētas zonas maisus izvedīs tikai vienu reizi. Tas nozīmē, ka tām mājsaimniecībām, kas atrodas pirmajā zonā, jāpaspēj lapas un citi zaļie atkritumi sagrābt un salikt maisos līdz 21. aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maisu izvešanu organizē un apmaksā  Smiltenes novada pašvaldība. Izvešana ir jāpiesaka līdz 14. aprīlim, zvanot uz tālruni 29161694 SIA “Smiltenes NKUP” darba laikā no pulksten 9 līdz 12. Tālruņa sarunas laikā jānosauc mājas adrese, vieta, kur atstās maisus, ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, un telefona numurs.

Savāktās zaļo augu daļas un lapas jāsaliek savos maisos, tie jānovieto ārpus sētas.

Ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, tad maisi netiks izvesti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadoties pēc laika apstākļiem un saņemto pieteikumu skaita, lapu izvešanas laiks var tikt pagarināts vai noteiktas papildu izvešanas dienas, piebilst Agija Kukaine.

Pašvaldība atgādina, ka zaru izvešanu visu gadu ir iespējams pieteikt par maksu, zvanot uz tālruni 29161694 SIA “Smiltenes NKUP” darba laikā no pulksten 8 līdz 17 vai uz tālruni 64281250 SIA “ZAAO”.

“Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, izmantot pašvaldības apmaksāto savākto zaļo augu daļu un lapu maisu izvešanu pilsētas teritorijā un visas iespējamās neskaidrības risināt savstarpēji komunicējot. Rūpēsimies par apkārtējo vidi un sakopsim savu novadu kopā!” aicina Agija Kukaine.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.