Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bērniem akcijā ziedo vairāk nekā divus tūkstošus

Sniedzot labas emocijas rīkotājiem un apmeklētājiem, Smiltenē 1. jūnijā noslēdzās ikgadējā labdarības akcija “Balta, balta mana sirds”, kurā tiek vākti ziedojumi Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām. Ziedot var, arī iepērkoties labdarības tirdziņā, ko ik gadu organizē smiltenietes Inguna Slapjuma (no kreisās), Maruta Vīgante un Gunta Mežule un kuram dažādus rokdarbus atvēl vietējie iedzīvotāji. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenē jau gadiem ilgi ir tradīcija – 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, rīkot labdarības akciju “Balta, balta mana sirds”, lai vāktu ziedojumus Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas norisi pēdējo gadu laikā ietekmēja pandēmijas dēļ ieviestie pulcēšanās ierobežojumi, bet nu    “Balta, balta mana sirds” ir atgriezusies atpakaļ ierastajā laikā un vietā pie Smiltenes kultūras centra un bērnu rotaļu laukumā.

Rīkotājiem – gandarījums, apmeklētājiem – sajūsma un prieks

Šo trešdien, 1. jūnijā, Smiltenes kultūras centrs ar saviem sadarbības partneriem tur piedāvāja daudz izklaidējošu un izglītojošu aktivitāšu ar nemainīgu mērķi – vākt ziedojumus Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam viņiem akcijas laikā ir saziedoti  2308,49 eiro. No tiem 803,23 eiro ir ziedojumi, ko cilvēki trešdien atstāja, iepērkoties labdarības tirdziņā pie Smiltenes kultūras centra.

Lielu pienesumu devis  Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” skolotāju iestudētais uzvedums “Vecmāmiņas acenītes”. Tas tika izrādīts trīs reizes (divas reizes “Pīlādzītī” saviem audzēkņiem un Smiltenes vidusskolas pirmsskolas sešām grupiņām un vienu – akcijas noslēgumā trešdien pie kultūras centra), un visi ienākumi (pavisam  1121,78 eiro) tika ziedoti akcijai “Balta, balta mana sirds”.

Akcijas “Balta, balta mana sirds” stabila vērtība jau ilgus gadus ir labdarības tirdziņš. Tajā par ziedojumiem var iegādāties vietējo rokdarbnieku darinājumus, kas tapuši speciāli šai akcijai. Foto: Sandra Pētersone

“Vecmāmiņas acenītes” sadarbībā ar Mārtiņu Āboliņu no Smiltenes kultūras centra akcijas noslēgumā izspēlēja “Pīlādzīša” skolotājas Ilze Mūrmane, Inguna Slapjuma, Gunta Mežule, Lāsma Serdāne, Monta Sīmane, Ilva Stīpniece un Olita Haka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēc teātra izrādes bija tāda gandarījuma sajūta, kad pienāca kāda māmiņa ar savu aptuveni divus gadus veco meitiņu un pateicās, sakot, cik ļoti izrāde spējusi noturēt meitiņas uzmanību. Arī visa pasākuma laikā sajutu ļoti pozitīvu gaisotni!” emocijās dalās pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” skolotāja Inguna Slapjuma.

To, ka “Balta, balta mana sirds” citu pasākumu vidū izceļas ar sirsnīgu gaisotni, “Ziemeļlatvijai” atzīst arī citi smiltenieši.

Pasākums  ir labs, un vislabāk to raksturo meitu izbrīnā ieplestās mutes, smaidot teic smiltenietis, divus un četrus gadus vecu meiteņu tētis Emīls Salmiņš. “Viņām uz visu te ir wow, un ir jāskrien  un jāskatās. Cenšamies visu apvienot  un paspēt no kino gan uz žonglēšanu, gan uz rotaļu laukumu, kur ir piepūšamās atrakcijas, gan uz citām nodarbēm,” stāsta Emīls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Par Rīgas cirka žongliera Dmitrija Pudova priekšnesumiem bērni bija sajūsmā, tas Smiltenē bija kas neredzēts. Foto: Sandra Pētersone

Stāv rindā, lai visu redzētu un izmēģinātu

Smiltenes kultūras centra kinozālē varēja noskatīties multfilmas bērniem “Lupatiņi”. Pagalmā pie kultūras centra lielu uzmanību izpelnījās Rīgas cirka žongliera Dmitrija Pudova priekšnesumi un Smiltenes pagasta lauku mājas “Kalbakas” saimnieku Līgas un Inta Augu piedāvātā pankūku cepšanas radošā darbnīca, – katrs pats varēja no iepriekš sagatavotas mīklas uz pannas izcept sev pankūku un pēc tam notiesāt ar ievārījuma piedevu.

Kultūras centra telpās Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa piedāvāja iepazīt bišu dzīvi,   iejusties bitenieka lomā un apskatīt biškopības piederumus no Palsmanes pagasta “Straumēniem”, degustēt medu (pat ar čili piedevu), pagatavot bitītes grāmatzīmi un saņemt čaklās bites uzdevumu grāmatiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Apgleznot papīra šķīvjus, iedvesmu rodot keramiķa Jēkaba Drandas darbos, bija interesanti arī Emīlam un Emīlijai Vinteriem. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenes novada muzejs līdz ar citām aktivitātēm piedāvāja interesentiem salikt savas jaunās puzles (trīs gleznu – Jaņa Zegnera “Tirgus”,  Edgara Vintera “Brutuļu ezers” un Kārļa Papuļa “Vecā Smiltene” –  reprodukcijas).  “Tas ir jaunums, kas radīts tieši uz šo pasākumu, bet pēc tam būs pieejams muzejā. Puzles ir tikai vienā eksemplārā, tās izgatavoja Smiltenes uzņēmums “ITS Tehnoloģijas” un šodien tās izmēģinām testa režīmā,” stāsta Smiltenes novada muzeja vadītāja Ieva Miķe. Apmeklētāju ievērību piesaistīja arī citi muzeja piedāvājumi: papīra šķīvju apgleznošana, iedvesmu rodot slavenā novadnieka keramiķa Jēkaba Drandas darbos, tests par Smiltenes novada muzeja piedāvājumu un krājumu un puzle domino veidā par muzeja medicīnas vēstures ekspozīciju.

Savukārt pie bērnu rotaļu laukuma interesenti rindām drūzmējās pie operatīvā dienesta transportlīdzekļiem. Tajos iekāpt ļāva un savu darba aprīkojumu izrādīja Smiltenes novada Pašvaldības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. “Ir vasara, un bērniem sācies brīvlaiks, tāpēc mums svarīgākais bija izstāstīt bērniem, kā uzvesties ūdens tuvumā, vai vieniem paliekot mājās, vai ejot pastaigāties mežā,  lai vasarā bērni justos droši. Dalījām krāsojamās grāmatas un uzdevumu lapas. Bērniem bija iespēja uzvilkt ugunsdzēsēja glābēja aizsargtērpu,” stāsta VUGD Smiltenes posteņa priekšniece Ineta Bērziņa, kura uz pasākumu ieradās kopā ar kolēģi Sandru Vējiņu un VUGD talismanu – ugunsdzēsēju glābēju Guntiņu.

Akciju noslēdza teātra izrāde “Vecmāmiņas acenītes” un koncerts, kurā uzstājās “Pīlādzītša” audzēkņi (skolotāja Lāsma Serdāne), vokālais ansamblis “Šurumburums” (vadītāja Eva Uldriķe) un “Blēņas” (Signe Baltere).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Smiltenes novada muzeju pārstāvēja Ieva Miķe (no labās) un Zane Bērza, piedāvājot arī salikt jaunās puzles – Smiltenes gleznu reprodukcijas. Foto: Sandra Pētersone

Akcijā iesaistās arī bijušie Apes un Raunas novadi

Launkalnes sākumskolas  bērnu vokālais ansamblis “Blēņas” kopā ar Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes bērnu vokālo ansambli “Palsiņas” akcijai “Balta, balta mana sirds” palīdzēja arī maijā notikušajā labdarības koncertā Palsmanes kultūras namā, kur ieeja bija par ziedojumiem šai akcijai un kas tika sarīkots pēc bērnudārza iniciatīvas.

Savukārt labdarības tirdziņu Smiltenē, tāpat kā iepriekšējos gados, organizēja Inguna Slapjuma,  Gunta Mežule un Maruta Vīgante, kurām šogad palīdzēja Vivita Ķīkule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz preces tirdziņam bija darinājuši ne tikai Smiltenes un tai apkārtējo pagastu rokdarbnieki, bet arī Apes, Raunas un Gaujienas iedzīvotāji, jo arī viņi tagad dzīvo Smiltenes novadā.

Dažādas mantas labdarības tirdziņam darināja Smiltenes pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”, Smiltenes vidusskola (pirmsskola), Raunas pamatskolas pirmsskola, Apes pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”,  Gaujienas pamatskola, Grundzāles pirmsskola, Blomes pirmsskola, Palsmanes pirmsskolas izglītības iestāde, Smiltenes novada speciālā pamatskola, Palsmanes pagasta biedrība “Spēkavots”, Smiltenes mākslas skola, Launkalnes sākumskola (pirmsskola), Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene”, biedrība “Smiltenes Pūra Lāde”, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komitejas dienas aprūpes centrs “Valka”,  SIA “TRUDE”, Lauma Dišlere, Anete Zariņa un Ligita Norkus.

Interesenti rindām drūzmējās pie operatīvā dienesta transportlīdzekļiem, arī pie ātrās palīdzības busiņa, ko varēja apskatīt arī no iekšpuses. Foto: Sandra Pētersone

Inguna Slapjuma īpaši uzteic četrus gadus veco  Henriju Eversonu, kurš uz tirdziņu atnesa ziedojumam naudu, ko divus gadus bija krājis trīs litru burkā, un Auziņu ģimenes bērnus, kuri arī  ziedoja savus naudiņas krājumus.

FOTO GALERIJA: Labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds” Smiltenē

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.