Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Bedres jāpiecieš līdz labvēlīgākiem laikapstākļiem


FOTO: Vineta Putniņa

Šajos pašlaik nepastāvīgajos laikapstākļos, kad bieži līst lietus, kas mijas ar snigšanu, un gaisa temperatūra svārstās ap nulli, asfalta segumā sāk izdrupt asfalta gabali, tā izveidojot bedres. Dažviet bedres veidojas jau tik lielas un dziļas, ka ir bīstamas transportlīdzekļiem. Gadiem šāda situācija ir ne tikai Valkā, bet arī citviet Latvijas pilsētās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Viktors Bavins skaidro, ka ir apzināta situācija saistībā ar ceļu stāvokli.

“Tiklīdz laikapstākļi tam būs piemērotāki, uzsāksim bedrīšu lāpīšanu. Šo pirmdien gan salabosim palielo bedri ar asām malām Semināra ielā, nogriežoties uz bērnu un jauniešu centru “Mice”. Sinoptiķi arī tuvākajās nedēļās nesola ielu remontam labvēlīgus apstākļus. Turpmākajās dienās gaidāmas gaisa temperatūras svārstības – naktī temperatūra nokritīsies zem nulles, bet dienā tā pakāpsies līdz pat plus sešiem grādiem. Šādi laikapstākļi autoceļu asfalta segumam ir īpaši nelabvēlīgi un veicina bedrīšu un bedru veidošanos. Turklāt bedru aizpildīšana ar auksto asfaltu nenodrošina ilglaicīgu rezultātu. Arī pašvaldības pieredze pierāda, ka šādos laikapstākļos labot bedres ir nelietderīgi un izšķērdīgi,” atzīst V. Bavins.

Novada pašvaldības paziņojums par bedru veidošanos un iespēju tās likvidēt sociālajos tīklos ir izraisījis iedzīvotāju viedokļu vētru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apvedceļš no Raiņa un Zemgales ielas krustojuma līdz nākamajam luksoforam jau tagad ir kritiskā stāvoklī. Bedres pa pusjoslu vienā otrā vietā, bet te – bla, bla, bla… Kāds ir krustojums uz Raiņa un Zemgales ielām? Viens klusais vājprāts,” raksta valcēniete Iveta Antone.

“Šogad šim posmam bija paredzēta pilnīga rekonstrukcija, diemžēl jaunā vara nespēja vai negribēja tam dabūt valsts finansējumu,” eļļu ugunī piešauj novada pašvaldības domes opozīcijas līderis Vents Armands Krauklis.

“Visas vecās varas parasti nozākā jauno varu. Un tas ir bezgalīgs strīds par to, kurš tad labāks. Vajag darīt bez liekām izrunām. Un ar darbiem pierādīt, ko tu dari labāk,” rosina Imants Serts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atbilstošu laikapstākļu nebūs vismaz līdz aprīļa vidum,” secina Guntis Balodis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.