Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Baumanim piektā vieta lietainajā Holjesā

Eiropas rallijkrosa čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā leģendārajā Holjesas trasē, Zviedrijā, Jānis Baumanis aizcīnījās līdz finālam, kur rūtoto finiša karogu sasniedza piektajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cīņas dažādos apstākļos

Sestdien Zviedrijā nokrišņi neiejaucās notikumu attīstībā. World RX Team Latvia komandu pārstāvošais Jānis Baumanis uzsāka nedēļas nogali lieliski – savā braucienā izcīnīta pārliecinoša uzvara, kas kopējā ieskaitē ļāva sasniegt otro labāko rezultātu.

Otrajā braucienā tika pazaudēts laiks spraigā cīņā ar Andreasu Bakerudu, kad tieneši neizprotami piešķīra brīdinājumus abiem braucējiem. Tā rezultātā konkurenti, kuri džokerī devās jau pirmajā aplī, guva priekšrocības un pārspēja gan Bakerudu gan Baumani. Finišā Jānis, spītējot tehniskām ķibelēm, sasniedza 12. labāko rezultātu. Pēc brauciena mašīnai tika veikta nopietna detaļu izpēte, konstatēta vaina un RX Team Latvia puiši ātri un profesionāli saveda auto kārtībā uz noslēdzošo sestdienas braucienu.

Dienu izdevās noslēgt uz pozitīvas nots – trešajā kvalifikācijas braucienā Baumanis neatstāja cerības saviem konkurentiem un pārliecinoši uzvarēja savā braucienā. Četriem konkurentiem gan izdevās piecus apļu summā uzrādīt labāku rezultātu, tomēr pēc trim braucieniem Jānis noslēdza dienu 4. vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situācija radikāli mainījās svētdien, kad spēcīgs lietus padarīja trasi dubļainu un aizskaloja saķeri. Starts no ārmalas ievērojami apgrūtināja Baumaņa izredzes pacīnīties par labu rezultātu, ko apliecināja arī pirmie pagriezieni, pēc kuriem Baumanis devās džokerī. Brauciena laikā izdevās nonākt priekšā pagājušā posma uzvarētajam Sīvertam Svardalam, taču norvēģis atguva pozīcija pašā brauciena izskaņā. Līdz ar to latviešu sportistam desmitā vieta braucienā un sestā vieta pēc kvalifikācijas.

Pusfinālu Jānim nācās uzsākt no otrās rindas. Startā izdevās tikt garām priekšā startējušajam Enzo Idem un iekārtoties trešajā pozīcijā, taču tika pieņemts lēmums uzreiz doties džokerī. Taktika attaisnojās, ļaujot Baumanim iekļūt finālā aiz Antona Marklunda un Ulrika Linnemana, kuru Jānis pēc džokera apļa noķēra ļoti ātri. Linnemana ātrums bija rezervēts, taču veikt apdzīšanu šādos apstākļos nebija iespējams, neriskējot izpelnīties tiesnešu uzmanību. Kā teica fani – labāk zīle rokā…

Finālu Baumanis uzsāka no trešās rindas. Pirmajā aplī Antons Marklunds un Robins Larsons devās džokerī. Jānis līdz ar to nonāca ceturtajā pozīcijā un garlaikojās, noskatoties priekšā braucošo sportistu kontaktcīņās, ar kurām tie zaudēja ļoti daudz laiku, tādēļ jau pirmā apļa beigās Marklunds un Larsons bija noķēruši šo četru auto vilcieniņu. Tika nolemts Jāņa džokeri veikt jau otrajā aplī, apzinoties, ka drīz tiks noķerti visi priekšā esošie braucēji. Šis manevrs izdevās lieliski un jau trešā apļa sākumā visi sportisti brauca tik cieši, ka līderim O’Donovanam tobrīd nebija izredžu pēc sava džokera apļa atgriezties priekšā Jānim, kuram, savukārt, tobrīd tas dotu vismaz trešo pozīciju. Priekšā braucošajam Marklundam ceturtajā aplī atteicās darboties vējstikla kreisā slotiņa, kas ievērojami apgrūtināja redzamību un samazina viņa tempu, ļaujot līderiem attālināties. Marklunds sliktās redzamības dēļ pieļāva kļūdu un Larsons to paspēja izmantot. Lai gan ātruma pārsvars bija Baumaņa pusē, Antons pozīciju nosargāja, kā rezultātā finišu World RX Team Latvia pārstāvis sasniedza piektajā vietā. Ņemot verā Norvēģijas tiesnešu lēmumus un to, ka tie nebija izprotami arī Holjesā, pareizākais lēmums gan pusfinālā, gan finālā bija neiet uz kontaktīcīņām, ar kurām rallijkross priecē skatītājus, tādējādi domājot par kopvērtējuma punktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī piesardzība atmaksājās, jo O’Donovans par savām cīņām finālā saņēma 5 punktu sodu kopvērtējumā, kur intriga ievērojami saasinājusies. Par jauno līderi kļuvis Antons Marklunds ar 61 punktu, viņam seko Enzo Ide ar 56 punktiem, bet Jānis Baumanis sezonas pirmajos četros posmos iekrājis 55 punktus, kas nozīmē, ka no sezonas līdera viņu šķir tikai seši punkti, kurus augustā Jānis centīsies atspēlēt sezonas atlikušajos divos posmos Beļģijā un Vācijā. Jāatzīst, ka šī ir viena no interesatākajām Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonām, jo sezonas pirmajos četros posmos ir bijuši četri dažādi uzvarētāji, turklāt čempionāta līderis nav uzvarējis nevienu posmu.

Jānis Baumanis: “Šoreiz nolēmām lieki neriskēt”

Jānis Baumanis: “Sacensības kopumā bija ļoti interesantas. Saulainajā sestdienā uz trases tika atstāts ļoti daudz gumijas, kas padarīja saķeri ļoti labu uz asfalta. Svētdien trase bija ļoti slapja. Atstāta gumija padarīja to slidenu un neprognozējamu visiem braucējiem un komandām.

Treniņi un pirmā kvalifikācija padevās ļoti labi, otrajā kvalifikācijā nelielas tehniskas ķibeles liedza braukt vēlamajā tempā, tādēļ palikām tikai 12. vietā. Uz trešo kvalifikāciju viss tika savests kārtībā, taču trases attīstība spēlēja ļoti lielu lomu, kā tas Holjesā ierasts, jo līdz pēdējiem braucieniem visa grants no asfalta tiek notīrīta. Nobraucu ļoti labi, kas summā deva piekto vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bijām labi sagatavojušies lietainajai svētdienai, tomēr bija pāris lietas, kas patraucēja, lai sasniegtu perfektu rezultātu. Komanda paveica lielisku darbu ar mašīnas sagatavošanu. Pats nespēju pilnībā adaptēties sarežģītajiem apstākļiem. Lielu lomu spēlēja fakts, ka vienas sliktas kvalifikācijas dēļ, netikām pie pirmās rindas pusfinālā.

Neskaidrība par tiesnešu lēmumiem pēc Norvēģijas posma padarīja apdzīšanas ļoti riskantas. Šoreiz nolēmām lieki neriskēt, mierīgi nobraucām piektajā vietā. Protams, vienmēr gribas vairāk, bet vēlējāmies izvairīties no tiesnešu piešķirtiem sodiem, taču tāpat saņēmu mistisku brīdinājumu pēc cīņas ar Bakerudu otrajā kvalifikācijas braucienā. Tagad mums priekšā mēnesis, lai kārtīgi sagatavotu sevi un mašīnu atlikušajām sacīkstēm.”

Jānis Baumanis atrodams: Instagram: /janisbaumanis Facebook: /janisbaumanisrx
Papildus informācija: Aldis Putniņš | aldis@f1.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.