Basketbolistiem zaudējums Rīgā

Zaudējumu “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” spēlē sestdien, 11. februārī, piedzīvoja “VEF basketbola akadēmijas Valkā” vienība, kas Rīgā ar 64:70 (21:26, 12:12, 13:13, 18:19) piekāpās LU/BS “Rīga”.

Kā izrādījās, izšķiroša šajā spēlē bija pirmā ceturtdaļa, kurā valcēnieši diemžēl iekrāja piecu punktu deficītu. Spēles sākums aizritēja Valkas kluba zīmē, rīdziniekiem vadību pārņemot tikai sestajā minūtē pie 13:12. Pirmās desmit minūtes noslēdzās ar 26:21.

Šiem punktiem spēles gala iznākumā izrādījās noteicoša nozīme, jo otro un trešo ceturtdaļu, kurā Jāņa Butāna komanda uz brīdi bija arī vadībā, komandas nospēlēja neizšķirti, attiecīgi ar 12:12 un 13:13.

Spēles pēdējā nogrieznī valcēnieši pie 51:52 “pievilka” līdz -1 punktam, sestajā minūtē izvirzījās vadībā ar 59:57, tomēr “studenti” vadību atguva, līdz spēles beigām pārsvaru uzaudzēja līdz +6 punktiem un šajā sīvajā cīniņā svinēja uzvaru ar 70:64.

Atgādinām, ka šīs sezonas pirmā apļa spēlē valcēnieši savā laukumā svinēja uzvaru pār LU/BS “Rīga” ar 74:70.

“VEF BA Valkā” rezultatīvākais šoreiz ar 18 punktiem bija Iļja Upirs, 14 punktus guva Jaroslavs Pivovars, 13 punkti un 11 atlēkušās bumbas Elvim Šukterim, 10 punktus guva Renārs Šimpermanis.

Pēc šī zaudējuma “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” Austrumu zonas turnīra tabulā “VEF basketbola akadēmija Valkā” ar 22 punktiem 10 komandu konkurencē ieņem 7. vietu.

Regulārās sezonas noslēdzošo spēli Jāņa Butāna komanda aizvadīs 17. februārī, savā laukumā tiekoties ar Rīgas Tehniskās universitātes komandu, ko decembra sākumā viesos pārspēja ar 93:89. RTU turnīra tabulā ieņem 9. vietu, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, komandām jāiekļūst labāko astotniekā.

Spēles sākums Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē pulksten 20.