Basketbolisti sāk ar -38

Ar zaudējumu “Ramirent Nacionālās basketbola līgas” izslēgšanas turnīru sākuši “VEF basketbola akadēmijas Valkā” spēlētāji, kas astotdaļfināla pirmajā spēlē, piektdien, 3.martā, viesos ar 76:114 (20:26, 16:30, 25:29, 15:29) piekāpās BK “Jelgava”.

Valcēniešiem “iezāģēja” otrā un pēdējā ceturtdaļa.

Spēles pirmajā ceturtdaļā aizritēja cīņa punkts punktā, valcēniešiem izvirzoties vadībā pie 9:8 un 12:11, un kopumā Valkas komanda spēja turēties no laukuma saimniekiem aizsniedzamā attālumā.

Otrajā ceturtdaļā jelgavnieki ātri tika pāri desmit punktu pārsvaram, puslaika pārtraukumā dodoties jau ar +20.

Trešajā spēles ceturksnī valcēnieši pēc punktiem zaudēja tikai ar -4, tomēr spēlē kopumā pirms pēdējās ceturtdaļas viesi no Jelgavas komandas atpalika jau par 24 punktiem.

Pēdējā spēles daļā laukuma saimnieki turpināja audzēt pārsvaru, kamēr “VEF BA Valkā” desmit minūtēs iekrāja vien 15 punktus, piedzīvojot zaudējumu visā spēlē ar 38 punktu deficītu – 76:114.

Tomēr astotdaļfinālā uzvarēs nevis tā komanda, kas sametīs vairāk punktu, bet tā, kas uzvarēs divās spēlēs, tāpēc valcēniešiem savu līdzjutēju klātbūtnē ir laba iespēja panākt sērijā neizšķirtu.

Šajā spēlē “VEF basketbola akadēmijas Valkā” rindās rezultatīvākais ar 13 punktiem bija komandas kapteinis Daniels Minajevs, 12 punktus guva Elvis Šukteris, 10 punktus guva Renārs Šimpermanis.

Astotdaļfināla otro spēli komandas aizvadīs 10.martā Valkā. Spēle Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē sāksies pulksten 20.