Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Balvu par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā saņems sporta skolotājs Andrejs Priede

Andrejs Priede. Foto; Agnis Melderis

Šīs nedēļas piektdienā Smiltenes vidusskolas mājīgajā zālē norisināsies jau 11. svinīgā apbalvošanas ceremonija “Smiltenes novada Gada balva sportā”. Neatņemama sastāvdaļa pasākumā ir balvas par mūža ieguldījumu pasniegšana. Šo nozīmīgo apbalvojumu saņems ilggadējais Smiltenes vidusskolas sporta skolotājs, sporta treneris un neatņemama sastāvdaļa novada sporta pasākumu organizēšanā – Andrejs Priede.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka svinīgā apbalvošanas ceremonija “Smiltenes novada Gada balva sportā” šogad risināsies krietni atšķirīgāk nekā iepriekšējos gados ierasts. Jaunajā formātā tiks apbalvoti Smiltenes novada gada olimpieši, gada olimpiskās cerības, gada treneri un lielo pasākumu rīkotāji. Par īpašu video pārsteigumu parūpējušies ilggadējie gada balvas partneri – “STV Studija”. Pēc daudzu gadu pārtraukuma svinīgā apbalvošanas ceremonija atgriezīsies Smiltenes vidusskolā, kas nu kļuvusi par jaunu un mājīgu saviesīgo pasākumu zāli bagātāka.

Viena tradīcija gan ir palikusi nemainīga. Apbalvošanas ceremonijā tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā. Šogad šo apbalvojumu saņems Andrejs Priede. Savos 27 darba gados Smiltenes vidusskolā par sporta skolotāju Andrejs ir ne tikai skolojis jauno paaudzi fiziskās audzināšanas un vēlāk sporta stundās, bet arī sekmīgi gatavojis skolas komandas dažāda mēroga sporta sacensībām. Andreja vadībā Smiltenes toreiz ģimnāzijas komanda ar Edgaru Beļicki un Dāvi Gaigalu priekšgalā aizspēlējās līdz valsts mēroga finālsacensībām tautas bumbā.

Andrejs būtiskas prasmes un atziņas ir paņēmis no saviem priekšgājējiem skolā, sporta skolotājām – Ligijas Rainbahas un Ilgas Eisleres, kuras tolaik jaunajam speciālistam ātri vien ieaudzinājušas patriotismu pret savu pilsētu un skolu.. Allaž entuziastiskais vīrs spējis to tālāk nodot saviem skolniekiem. Pēc darba gaitām Smiltenes vidusskolā, Priede arī strādājis mazajā Ozolu pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ļoti būtisks Andreja Priedes ieguldījums bijis arī Smiltenē notiekošajos tautas sporta pasākumos. Ne “Top! Ielu stafetes”, ne arī savulaik tik populārā “Piena balva”, vai ikgadējais tautas skrējiens “Smiltenes apļi” nav bijis iedomājams bez Andreja tiesāšanas un palīdzības tehniskajā darbā. Savu roku viņš ir pielicis arī virknē citu sporta pasākumu norisē.

Smiltenes nebūt nav Andreja dzimtā pilsēta. Miesās spēcīgais vīrs Smiltenē ienācis no saldējuma un basketbola pilsētas – Rūjienas. Andrejs pārstāvējis rūjieniešu komandu basketbolā, palīdzot uzvarēt lielāko Valmieras vienību. Vidusskolas pēdējā gadā dramatiskā cīņā cienījamais vīrs arī guvis triumfu tolaik tik populārajās “GDA” sacensībās. Sporta institūtā viņa izvēlētie sporta veidi bija – rokas bumba un volejbols. Lielā cieņā arī sporta karaliene – vieglatlētika.

“Ikviens, kurš mani māca, ir pelnījis manu cieņu, pagodinājumu un uzmanību”. Ar šādiem vienkāršiem un pravietiskiem Sonia Rumzi vārdiem mēs ikdienā atceramies savu skolu un skolotājus. Ar šādiem vārdiem mēs varam raksturot arī skolotāju Andreju Priedi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija “Smiltenes novada Gada balva sportā” notiks piektdien, 21. janvārī, pulksten 19:00. Pasākumu apmeklēt laipni lūgta jaunā Smiltenes novada sporta sabiedrība. Obligāts nosacījums būs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifiktāts. Pasākumā laikā jālieto sejas aizsargmaskas.

Informāciju sagatavoja: Toms Markss, Smiltenes novada Gada balvas sportā rīkotājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.