Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Baltā decembra gaisma Palsmanes pirmsskolā

Iestādes vismazākie “Eži” grupiņa Ziemassvētkus gaidot. Foto: L.Ozola

Baltajās sniega kupenās ar baltām domām un darbiem aizsākās decembris Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādē. Ar brīnumsvecītes iedegšanu mežiņā pašu audzētajā eglītē ,ar piparkūku cepšanu ,ar dažādām āra aktivitātēm sniegā, ar ragaviņu priekiem uz iestādes kalniņa, ar dāvanu gatavošanu un brīnuma gaidīšanu aizritēja gada pēdējais mēnesis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā mīļš un vienmēr gaidīts ciemiņš, pārsteigumu sagādāja skudra Urda, kura ieradās, lai kopā ar “Saulīšu” un “Mārītes” grupas bērniem dotos uz dzimšanas dienas svinībām un svētku galdu uzklātu pēc iespējams tā, lai atkritumu nebūtu ( stikla krūzes, stikla salmiņi, karotītes,  izmazgājamās salvetes, galdauts). Urda kopā ar bērniem pārrunāja,  ko dara ballītēs un ko labāk izvēlēties, lai atkritumu maiss būtu tukšs. Kopā tika klāts  galds, dzerta  tēju ar  medu un cepumiem. Pēc svinībām arī kopā tika novākts  galds un pārrunāts  kā svinēt svētkus draudzīgāk dabai un apkārtnei.

Laikā , kad gaidām Ziemassvētkus,  ar īpašu  un ļoti interesantu nodarbību mūs apciemoja Smiltenes novada muzeja pedagoģe Līga Krūmiņa-Krīgere , piedāvājot muzikāli  izglītojošu nodarbību “Ziemas zīmes debesīs”. Bērni iepazina  zvaigznes, veidoja zvaigznājus, klausījās kokli, dziedāja un gāja rotaļās, iepazīstot   latviešu dzīvesziņu un ar  Ziemas saulgriežiem saistītas  dabas un cilvēka dzīves ciklus.

Jau no paša decembra sākuma visas grupas aktīvi gatavoja savus grupas svētkus, izdomājot scenāriju, mācoties dziesmas, dejas, dzejoļus un iestudējot lugas. Svētku sajūtu ar lielo brīnumu un Ziemassvētku vecīti izdevās noķert katrā grupiņā. Jau otro gadu pēc kārtas Ziemassvētku pasākumu vecākiem iesniedzam video formā. Katras grupas video rullītī atspoguļojas  svētku emocijas un sajūtas, kurās varēs  sildīties atmiņās  visu jauno gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai tā noskaņa, kura valda pār pasauli ziemas saulgriežu laikā, arī Jaunajā gadā ik vienam atnes  un notur gaišas domas, prieku un gandarījumu par sevi, savu darbu un  ģimeni . Mācīsimies priecāties arī par nelieliem notikumiem un mazām veiksmēm ikdienā, vairosim labo enerģiju, kas mīt mums katrā.

Informāciju sagatavoja: Alise Rozniece , pirmsskolas skolotāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.