Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Balsu rotaļās” raisās mazo vokālistu talanti

Smiltenes novada mazo vokālistu konkursā “Balsu rotaļas” savas prasmes rādīja 11 pirmsskolas vecuma bērni. Žūrija (aizmugurē no kreisās – Elīna Krastiņa, Baiba Žēbina, Evija Dzvinko) jaunākajā grupā 1. vietu piešķīra Emijai Mīlai Akulei (1. rindā otrā no labās), vecākajā grupā – Melānijai Emmai Celenbergai (2. rindā ceturtā no kreisās). FOTO: SANDRA PĒTERSONE

14. aprīlī Smiltenes Kultūras centrā izskanēja Smiltenes novada mazo vokālistu konkurss “Balsu rotaļas” pirmsskolas vecuma bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēja dziedāt uz skatuves mazajiem vokālistiem Smiltenē tika dota pēc vairāku gadu pārtraukuma, – savas korekcijas ieviesa pandēmija, kad pulcēšanās ierobežojumu dēļ nenotika publiski pasākumi, arī konkurss “Cālis”.

Konkursanti rūpīgi bija piedomājuši pie dziesmas vizuālā tēla, piemēram, Melānija Emma Celenberga, dziedot par Ričiju Rū, ar savu žirafi no skatuves projām devās gaisa balonā.

Prieks, klausoties visus konkursantus

“Balsu rotaļas” turpina “Cāļa” tradīcijas, dodot iespēju uzstāties bērniem no divu līdz sešu gadu vecumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādu konkursu Smiltenes Kultūras centrs sarīkoja pirmo reizi. “Vēlējāmies dot iespēju mazajiem māksliniekiem parādīt sevi, iegūt uzstāšanās prasmes un uzstāšanās kultūru,” teic Smiltenes Kultūras centra vadītāja Evija Dzvinko.

Evija Dzvinko bija arī konkursa žūrijā. Vokālistus divās vecuma grupās vērtēja arī Smiltenes mūzikas skolas vokālā pedagoģe, diriģente Baiba Žēbina un grupas “Colt” soliste, dziesmu autore Elīna Krastiņa. Vērtēšanas kritēriji bija priekšnesuma mākslinieciskā kvalitāte, izvēlētās dziesmas sarežģītības pakāpe un dziedātāja vizuālais tēls.

Pašu pirmo konkursu “Balsu rotaļas” (tāds būs arī nākamajos gados) atklāja 11 drosmīgi mazie vokālisti, – neviens no viņiem nebaidījās kāpt uz skatuves un rādīt žūrijai un skatītājiem, ko prot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunākajā vecuma grupā (divi līdz četri gadi) uzstājās: Grieta Lība Nīmante (Smiltene), Emija Mīla Akule (Bilska), Elizabete Egle (Blome), Agate Bormane (Smiltene).

1. vietu ieguva Emija Mīla Akule, 2. vietu – Elizabete Egle, bet 3. vietu žūrija nolēma nepiešķirt.

Vecākajā grupā (pieci līdz seši gadi) konkursā piedalījās: Emma Roslova (Smiltene), Karlīna Klapare (Smiltene), Alise Bērziņa (Smiltene), Melānija Emma Celenberga (Gaujiena), Kārlis Priedītis (Bilskas pagasta Mēri), Rūta Bormane (Smiltene), Alberts Kazaks (Ape).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrija 1. vietu piešķīra Melānijai Emmai Celenbergai, 2. vietu – Albertam Kazakam, 3. vietu – Karlīnai Klaparei.

Smiltenes Kultūras centrs teic sirsnīgu paldies visiem konkursa dalībniekiem par brīnišķīgajiem priekšnesumiem, paldies viņu ģimenēm un muzikālajiem pedagogiem, kā arī pateicas par sadarbību picērijai “Zebra”. “Bija prieks klausīties visus konkursantus. Visi bija talantīgi. Katrs priekšnesums bija rūpīgi gatavots, bija piestrādāts pie vizuālā tēla, un līdz ar to arī acīm bija prieks skatīties, ne tikai ausīm klausīties. Rīkosim konkursu “Balsu rotaļas” arī nākamgad,” sola žūrijas pārstāve, Smiltenes Kultūras centra vadītāja Evija Dzvinko.

Smiltenes mūzikas skolas vokālā pedagoģe Baiba Žēbina uzteic Smiltenes Kultūras centru par konkursa sarīkošanu, atkal dodot iespēju mazajiem vokālistiem uzstāties. “Varēja redzēt skolotāju un arī vecāku darbu, sagatavojot bērnus konkursam. Ir sameklētas diezgan grūtas dziesmas, un tas ir labi,” Baiba Žēbina uzteic mazajiem vokālistiem doto iespēju tādas mācīties un priecājas, ka viņi tās dzied izteiksmīgi un skaidri, kas it īpaši izteikti bija vecākajā grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamanīt talantu savos bērnos un mīlestībā atbalstīt

Žūrijas pārstāve, grupas “Colt” soliste Elīna Krastiņa sarunā ar “Ziemeļlatviju” uzsver, ka nav pat būtiski, cik daudz bērnu pieteikušies konkursam, daudz svarīgāka ir bērnu vēlme kaut ko darīt gan mūzikā, gan jebkurā citā aktivitātē, par kuru viņi izrāda savu interesi.

“Ir patīkami, ja vecāki pamana savos bērnos šo talantu, to novērtē, ļauj viņiem attīstīties un piemeklē pedagogu, ar kuru turpināt sadarbību, kas mūzikā ir nepieciešams ilgtermiņā. Priecājos, ka Smiltenē ir izaugsmes iespējas, bērni var mācīties mūzikas skolā un attīstīt savus talantus,” uzsver Elīna Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa uzvarētājas jaunākajā vecuma grupā četrus gadus vecās Emijas Mīlas Akules mamma Unda Akule meitiņu “Balsu rotaļās” pieteica, lai Emija Mīla iegūtu vēl lielāku skatuves pieredzi, – meitene jau dzied bērnu vokālajā ansamblī “Šurumburums” un dejo “Knēvelīšos”.

“Esmu ļoti priecīga. Nemaz negaidīju 1. vietu. Galvenais, ko es sagaidīju no šīs dienas, bija tas, ka Emija uzkāps uz skatuves, puslīdz atcerēsies vārdiņus un vienkārši tur būs,” teic Unda Akule. Konkursam Emiju Mīlu sagatavoja mūzikas skolotāja Lāsma Serdāne.

Uzvarētājai vecākajā grupā sešus gadus vecajai Melānijai Emmai Celenbergai konkurss “Balsu rotaļas” bija vien trešā skatuves pieredze, stāsta meitenes mamma Ilze Celenberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā uzstāšanās bija pirms aptuveni mēneša Virešu kultūras namā konkursā bērniem “Krāsainā gamma”, tad – Gaujienas tautas namā mazo vokālistu konkursā “Cālis 2024”, kur Melānija Emma ieguva titulu “Skanīgākais Cālis”. “Tad nolēmām, ka jābrauc uz konkursu Smiltenē, lai meitai būtu skatuves pieredze un lai mēs saprastu, vai viņai tas patīk,” piebilst Ilze Celenberga.

Celenbergu ģimenē ir pieci bērni, vecāki savu dzīvi lielākoties veltījuši un joprojām velta viņiem, kas nozīmē dažādas nodarbības, treniņus, kopīgu atpūtu, spēles, pasaules un kultūras izzināšanu. “Mīlestībā atbalstīt savus bērnus, lai ko arī viņi sadomātu darīt!” daloties iespaidos pēc konkursa, sociālajos tīklos šādu vēlējumu ierakstījusi Ilze Celenberga.

Konkursam “Balsu rotaļas” Melāniju Emmu sagatavoja Emīlija Ēvele no Apes. Jaunietei ir 17 gadi, viņa mācās Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā.

Konkursu “Balsu rotaļas” ar interesi gan kā dalībnieces Elizabetes mamma, gan arī kā mūzikas skolotāja vēroja Arta Egle. “Šis ir lielisks pieredzes pasākums, lai bērni saprastu, kā vajag uzstāties un viens no otra mācītos, kā to darīt. Lielie bērni bija malači! Viņi ar savu pieredzi parādīja mazajiem, kā tas ir jādara,” iespaidos dalās Arta Egle.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.