Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Balsojot var izvēlēties iedzīvotāju padomes sastāvu

Iedzīvotāji par kandidātiem klātienē var balsot arī pašvaldības klientu apkalpošanas centros. Līdzi noteikti jābūt personu apliecinošam dokumentam, atgādina Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Evija Valaine (no labās) un informācijas vadības speciāliste Kristīne Majore. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

No 9. līdz 22. maijam Smiltenes novadā norisinās balsošana par iedzīvotāju padomju kandidātiem. Šādas padomes novadā būs pavisam 11.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji par kandidātiem var balsot gan klātienē, gan elektroniski, sūtot balsošanas veidlapu ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu padomes@smiltenesnovads.lv.

Pagaidām nesanāks četros pagastos

Jau rakstījām, ka Smiltenes novadā visos pagastos un pilsētās tiek veidotas iedzīvotāju padomes – konsultatīva, iedzīvotāju veidota institūcija vietējās kopienas iesaistei pašvaldības darbā, piemēram, dažādu lēmumu pieņemšanā un teritorijas attīstības plānošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz iedzīvotāju padomju locekļu vietām Smiltenes novada pašvaldība saņēma pieteikumus par 79 kandidātiem, iepriekš izsludinot divus pieteikšanās termiņus. Visvairāk iedzīvotāju pieteikumi saņemti Trapenes pagastā (9), Brantu pagastā (9), Bilskas pagastā (8) un Blomes pagastā (8), informē Marita Mūze, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītāja.

Balsošana notiks par tām iedzīvotāju padomēm, kurās ir saņemts noteiktais kandidātu skaits – pagastos un Apes pilsētā padomē jābūt pieciem cilvēkiem, Smiltenes pilsētā – septiņiem. Tās ir iedzīvotāju padomes Smiltenes pilsētā, Apes pilsētā un Apes pagastā, Bilskas, Blomes, Brantu, Drustu, Gaujienas, Grundzāles, Launkalnes, Trapenes un Variņu pagastos.

Nepietiekams kandidātu skaits saņemts par iedzīvotāju padomēm Palsmanes un Virešu pagastos, bet Raunas un Smiltenes pagastos pieteikumu nav vispār. Tas nenozīmē, ka šajos pagastos tādu iedzīvotāju padomju nekad nebūs, – viss ir vietējās kopienas rokās, uzsver Evija Zurģe, Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora vietniece teritorijas pārvaldības un sadarbības jautājumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iniciatīvai jānāk no sabiedrības. Ja būs kādas indikācijas – iedzīvotāju individuāli iesniegumi vai kolektīvais iesniegums, vai pagasta pārvaldnieka ziņa, ka cilvēki ir sarosījušies un grib veidot savā pagastā iedzīvotāju padomi, tad izsludināsim atkārtotu pieteikšanos,” skaidro Evija Zurģe.

Jaunās padomes darbu var uzsākt šovasar

Balsot par Smiltenes novada iedzīvotāju padomēm var attiecīgajā pilsētā vai pagastā deklarēta fiziska persona, kura sasniegusi 16 gadu vecumu un kura ir Latvijas vai Eiropas Savienības pilsonis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klātienē var nobalsot attiecīgās pilsētas vai pagasta pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā vai pagasta pārvaldē darba laikā. Būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāparakstās balsotāju sarakstā, pēc tam saņemot attiecīgās administratīvās teritorijas balsošanas veidlapu ar kandidātu vārdiem un uzvārdiem aizpildīšanai. Veidlapa pēc tam jāiemet balsošanas urnā.

Visas elektroniskās balsošanas veidlapas ir pieejamas www.smiltenesnovads.lv sadaļā “Sabiedrība – Sabiedrības līdzdalība – Iedzīvotāju padomes”.

Par padomes kandidātiem var balsot tikai vienu reizi. Balsošanas veidlapā ar atzīmi “X” jānorāda izvēlētie kandidāti, kurus balsotājs vēlas redzēt iedzīvotāju padomē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsojumu rezultātus apkopos un izziņos Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektora izveidota komisija. Par balsošanas rezultātiem iedzīvotājus informēs.

Pēc balsošanas rezultātu apstiprināšanas ievēlētajiem padomju locekļiem, iespējams, jau jūnija sākumā tiks organizētas individuālas tikšanās ar Smiltenes novada pašvaldības vadību. Tikšanās laikā pārrunās padomju darbības pamatprincipus un citus aktuālus jautājumus, lai iedzīvotāju padomes jau šovasar veiksmīgi uzsāktu darbu savā pagastā vai pilsētā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.