Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Azimuts OK-Smiltenes BJSS” ar godalgām atgriežas no sacensībām “Kurzemes pavasaris”

Foto: Ojārs Millers

Aizvadītajās brīvdienās, 2.un 3. aprīlī, Liepājas pusē notika divu dienu sacensības “Kurzemes pavasaris”, ar ko tika atklāta arī jaunā orientēšanās Latvijas kausa sezona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divās sacensību dienās orientieristi veica trīs distances – vidējo, garo un sprinta distanci. Sacensību “Kurzemes pavasaris” kopvērtējumā tika ieskaitīta vidējā un garā distance, savukārt sprints tika vērtēts Latvijas sprinta kausa ietvaros. Šogad sacensības pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 840 orientieristu no septiņām valstīm.

Sacensības norisinājās starp Liepājas puses ciemiem Papi un Jūrmalciemu.

Dalībniekus sagaidīja neskarts piejūras kāpu apvidus ar lielām, izteiktām reljefa formām, kuras mainījās ar bagātīgi detalizētiem mikroreljefa rajoniem. Priežu un egļu tipa mežs ar pārsvarā teicamu un labu skrienamību. Apvidū mežistrāde veikta maz un izcirtumu nebija. Nogāzes dažviet bija ļoti stāvas un sasniedza augstuma starpību līdz 30m.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās piedalījās arī “Azimuts OK-Smiltenes BJSS” sportisti. Panākumus izcīnīja W-18 grupas (22 dalībnieces) meitenes Agnese un Anda Jaunmuktānes, finišējot attiecīgi pirmajā un ceturtajā vietā.

Samērā veiksmīga debija W-16 grupā izdevās Martai Kalniņai, izcīnot devīto vietu 32 meiteņu konkurencē.

M-18 grupā ceturtā vieta Austrim Kalniņam, savukārt M-18 grupā labāko desmitniekā ielauzās Uvis Sproģis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu Elites grupas sportisti Ilgvars Caune , Artūrs Pauliņš un Matīss Slikšjānis 60 dalībnieku konkurencē aizkapājās attiecīgi līdz sestajai , septītajai un 25. vietai.

Vīriešu A grupā pie uzvaras tika Rubens Pāvils Šulcs. Šīs grupas sievietēm piektā vieta Agnijai Caunei, savukārt Zanda Stabiņa pēc pirmajā dienā izcīnītās otrās vietas, otrajā dienā pamanījās atzīmēties nepareizajā kontrolpunktā un nopelnīja mp.

Veiksmīga debija mūsu klubā Mārim Vabulniekam, kurš M55 grupā izcīnīja uzvaru vidējā distancē un divu dienu summā tika pie ceturtās vietas. M-40 grupā Mārim Zeiļukam astotā vieta, tāpat veicās šī vecuma dāmu grupā Martai Liepiņai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M-45 grupā Mārtiņam Godiņam piektā vieta, savukārt W-55 grupā Gunta Dudele izcīnīja trešo vietu.

Sprinta distancē M-35 grupā uzvaru izcīnīja Aivis Zetmanis, M-18 grupā Uvim Sproģim un Kristeram Lārmanim attiecīgi ceturtā un piektā vieta, W-16 grupā ātrākā no mūsējām Marta Kalniņa, izcīnot devīto vietu.

W-18 grupā labāko desmitniekā trīs sporta skolas audzēknes otrajā vietā Anda Jaunmuktāne, ceturtajā vietā Agnese Jaunmuktāne un devītajā vietā Baiba Medne. Vēl W-35 grupā astotā vieta Martai Liepiņai un septītā vieta Guntai Dudelei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kurzemes pavasaris 2022” kopvērtējums šeit.

Sprinta rezultāti šeit.

Sacensības organizēja Latvijas Orientēšanas federācija, orientēšanās klubs “Saldus” un orientēšanās klubs “DR-krasts” ar Liepājas pilsētas, Dienvidkurzemes novada un “Maxima Latvija” atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.