Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Azimuts OK-Sm BJSS” piedalās “Lieldienu balvas” sacensībās

Foto: Zanda Stabiņa

Lielajā piektdienā ar sprinta sacensībām “Lieldienu balva” turpinājās orientēšanās sezona, kas šogad pēc diviem neparastiem gadiem atkal sākusies, kā ierasts, aprīlī. Orientēšanās klubs “Ozons” rīkoja , iespējams, senākās orientēšanās sacensības pasaulē, kas 15. aprīlī notika Ziemeļblāzmas parkā.  Uz starta izgāja 415 dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums tika rīkots ar domu par visiem dalībniekiem – mazākajiem bērniem un tiem, kas vēl nav pazīstami ar orientēšanos, Ziemeļblāzmas parkā bija pieejama bezmaksas distance bez laika uzskaites. Dažādu vecuma un meistarības grupu pārstāvjiem tika piedāvātas dinamiskas distances, kas veda pa daudziem nepazīstamajiem Rīnūžiem, garākajām distancēm arī daļēji pa mežu un finišēja Ziemeļblāzmas pils pakājē. Tomēr lielākais uzsvars tika likts uz elites dalībniekiem – visiem 18 gadīgo un elites grupu sportistiem sacensības notika pasaules ranga ieskaitē. Turklāt labākajiem bija iespēja sacensties “knock-out” jeb izslēgšanas sprintā, kas jau pagājušajā gadā pierādīja sevi kā ļoti azartisks sacensību formāts, kas ir aizraujošs dalībniekiem un interesants atbalstītājiem.

Mežonīgie Rīnūži

Sacensībām izvēlētais apvidus – Rīgas apkaime Rīnūži – daudziem bija pilnīgi nepazīstams. Organizatori bija atraduši kārtējo vēl mežonīgo rajonu galvaspilsētā, kas piedāvāja interesantu sprinta orientēšanos. Sarežģītību palielināja arī apvidus daudzveidība – papildus sprinta distancēs ierastajiem pilsētas un parka apvidiem, dažas distances ieveda ļoti labi skrienamā mežā – un tas prasīja spēju strauji pielāgot orientēšanās tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasaules ranga statuss pievilina ārzemniekus

Elites grupās bija augsts konkurences līmenis, ko veicināja gan interesantais sacensību formāts ar izslēgšanas sprintu, gan arī pasaules ranga statuss.

‘Lieldienu balva” un pirms divām nedēļām notikušais Kurzemes pavasara sprints bija vienīgās pasaules ranga sacensības reģionā. Pasaules rangs ir svarīgs sportistiem, kas tēmē uz startiem starptautiskajos čempionātos, piemēram, šogad Pasaules čempionāts notiks tikai sprinta distancēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizraujošais izslēgšanas sprints

Jaunākais orientēšanās sporta formāts – izslēgšanas sprints, ir liela ātruma sacensības, kurās sportisti sacenšas, tā teikt, aci pret aci – ātrākie iekļūst nākamajā kārtā, bet tie, kas zaudē, no sacensībām izstājas. “Lieldienu balvā” sacensības notika trijās kārtās – individuālais sprints skaitīsies arī kā kvalifikācijas sacensības, pusfinālam kvalificējās 18 labākie, kas sacentās trīs grupās pa sešiem. Divi spēcīgākie no katra pusfināla iekļuva finālā. Tā kā izslēgšanas raundu distances bija īsas, ar uzvarētāju laiku starp sešām un astoņām minūtēm, tās prasīja labu ātrumu, stresa izturību un taktisku domāšanu. To bija aizraujoši redzēt arī klātienē, un distances bija plānotas tā, lai tām varētu labi sekot no sacensību centra.  Pēc savas distances veikšanas katram bija iespēja palikt un atbalstīt savus favorītus.

Uz sacensībām devās arī “Azimuts OK-Sm BJSS” sportisti. Debiju kā Latvijas kausa sacensību oficiālā fotogrāfe piedzīvoja Zanda Stabiņa.  Vīriešu Elites grupā pamatsacensībās Ilgvars Caune izcīnīja 9.vietu, uzvarētājam no Lietuvas piekāpjoties tikai 36 sekundes.  Ilgvaram Elites grupā kompāniju sastādīja arī Austris Kalniņš, kurš finišēja 21.vietā. Savukārt  dāmu Elitē Laura Savicka finišēja ar 12.rezultātu. V-18 grupā Uvis Sproģis izcīnīja 4.vietu.  Varējām priecāties par uzvaru šī vecuma grupas meitenēm. Tas izdevās Agnesei Jaunmuktānei.  Šajā grupā vēl Baibai Mednei 9.vieta. Sieviešu A grupā labāko sešiniekā ielauzās Tīna Diena Kukurīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izslēgšanas sprintā iekļuvušais Ilgvars Caune savā grupā pusfinālā finišēja 3.vietā 13 sekundes aiz otrās vietas ieguvēja Endija Titomera, līdz ar to finālam nekvalificējoties.

Dāmu Elitē izslēgšanas sprintā “Azimutu” pārstāvēja Laura Savicka un Agnese Jaunmuktāne. Savos skrējienos finišējot attiecīgi piektajā un sestajā vietā – viņas finālam nekvalificējās.

Pamatsacensību rezultāti šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izslēgšanas sprinta rezultāti šeit.

Foto Zandas Stabiņas sacensību fotogalerija apskatāma šeit.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.