Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Auto izdzīvošanas šovā kļūst par divkārtēju uzvarētāju

Sniedzot atbalstu un turot īkšķus, starp līdzjutējiem arī šajā reizē Ainim blakus bija draudzene Lana. Foto: No personīgā arhīva

Aizvadītajā nedēļā Alūksnes novada Malienas pagasta “Sebežniekos” norisinājās auto izdzīvošanas šovs “Sebežu kauss 2023”, sagādājot asas izjūtas pašiem braucējiem un skatītājiem. Šajā gadā tajā startēja 21 spēkrats. Apsteidzot konkurentus, par sacensību uzvarētāju jau otro gadu kļuva valcēnietis Ainis Luters.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ainis ikdienā veic dažādus lauksaimniecības darbus. Kā pats saka, šobrīd ir karstākais sezonas laiks, tāpēc nav bijis tāda brīvā laika, lai kaut kā īpaši gatavotos braucienam. “Šīm sacensībām gatavojos ļoti maz. Varbūt kādu pusotru nedēļu pirms došanās trasē. Braucu tīri izpriecas pēc. Man pat nebija nodoma uzvarēt. Tieši pirms sacīkstēm bija visādi lauksaimniecības darbi, tāpēc pat īsti nebija laika “iespringt”,” viņš stāsta un uzsver, ka galvenokārt lielākais darbs, ko izdarījis pirms sacensībām, bijis tas, ka uzmetinājis radiatoram aizsargu savam “VW Passat” ar benzīna dzinēju, ar ko piedalījies sacensībās.

“Šogad braucu ar pasātu un nobraucu ar alumīnija piekari. Konkurenti bija šokā, ka mašīna izturēja visus sitienus – gan saņemtos, gan tos, ko situ citiem. Mašīnu man piedāvāja draugs, ko apskatot arī paņēmu. Sanāca tā, ka gan pagājušogad, gan šogad abas mašīnas, ar ko startēju, bija pirmās, kuras aplūkoju un uzreiz paņēmu. Tā ka tāda kā mašīnas meklēšana man abus gadus ir izpalikusi. Var teikt, ka man reāli veicās atrast tās “īstās” mašīnas. Tas šādās auto izdzīvošanas sacīkstēs, kā izrādās, nav mazsvarīgi,” pamato Ainis.

Taujāts, ko viņam nozīmē šādi panākumi auto cīņās, viņš uzsver: “Kā jau teicu, šogad nebija plāna uzvarēt, braucu šova pēc. Vēlējos labi pavadīt laiku. Tiekot līdz pusfinālam, pats nedaudz biju šokā, jo nedomāju, ka pēc visiem tiem sitieniem, ko devu un saņēmu, mans “Mieriņš” vēl brauks. Bet, kā man teica, – “mašīnai dvēsele vēl cīnās”, un tieši tā arī bija. Pēc katra raunda mani sagaidīja mani atbalstītāji un palīgi, bez kuriem gan nebūtu varējis iztikt, jo dažas buktes bija jāizloka/jāizsit, lai varētu turpināt braukt, tā ka milzīgs paldies viņiem visiem. Konkurenti šogad bija ļoti gatavojušies, bija liels darbs ieguldīts, lai mašīnas pēc iespējas ilgāk “izdzīvotu”.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ainis Luters jau otro gadu pēc kārtas uzvarējis auto izdzīvošanas šovā “Sebežu kauss”.

Viņaprāt, “Sebežu kausa” tradīcijas iedzīvojas, to parādot ar to, ka šajā reizē dalībnieku skaits bija uz pusi lielāks. “Man šī ir iespēja iepazīt jaunus draugus, satuvināties ar iepriekšējā gada kolēģiem. Tā arī es viņus uzskatu – par kolēģiem, nevis konkurentiem. Arī šogad visi viens otram palīdzējām, pārdzīvojām, ja kādam kaut kas negāja vai ja mašīna “nolūza” un izstājās, jo tomēr visi tur bijām viena iemesla pēc – labi pavadīt laiku, parādīt savas braukšanas un metināšanas prasmes, un visi kā viens centāmies reāli atbalstīt cits citu,” “Ziemeļlatvijai” atklāj Ainis.

Viņš uzteic organizatorus un atbalstītājus par šovu, adrenalīna pilnām emocijām, taču ne tikai – pasākums notika par ziedojumiem bērnu veselības uzlabošanai.

Patīkami esot bijis pirms uzvaras raunda dzirdēt skatītāju atbalstu, tas ļoti uzmundrinājis. “Liels paldies jāsaka organizatoriem, īpaši Edijam Gušam, kurš ir visas šīs idejas galvenais “vaininieks” un mani ir skubinājis abus gadus. Šis ir superīgs pasākums ne tikai dalībniekiem un skatītājiem, bet tas tomēr ir labdarības pasākums, jo šogad tika saziedoti vairāk nekā 3550 eiro labdarībai. Vēlos teikt vēl paldies arī Tomam Brikmanim un Gatim Aplokam, jo ar puišiem pēc pagājušā gada, kad viņi palika otrajā vieta, esam kļuvuši par labiem draugiem. Džeki prot metināt, braukt un rādīt šovu,” tā “Sebežu kausa 2023” uzvarētājs.

Šādas sacensības organizē auto entuziasts Edijs Gušs no Malienas ar savu domubiedru komandu, sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Jāpiemin, ka pasākums notiek ar labdarības mērķi, – dalībnieki un apmeklētāji ieejas maksas vietā ziedo līdzekļus Alūksnes novada bērniem, kuriem ir nepieciešama medicīniska palīdzība, bet finanses neatļauj pilnvērtīgi izveseļoties. Alūksnes un Apes novada fonds informē, ka kopumā saziedoti 3566,05 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.