Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Augusts – rekordmēnesis depozīta iepakojumu pārdošanā un atgriešanā

Publicitātes foto.

Augusta ietvaros tirgū laisti 51,3 miljoni depozīta iepakojumu, bet depozīta punktos atgriezti 38,8 miljoni tukšo iepakojumu – tādējādi atgriezti 76% no pagājušajā mēnesī pārdotajiem depozīta iepakojumiem. Līdztekus augustā sasniegts arī rekordliels nodoto iepakojumu skaits vienas dienas laikā, kad iedzīvotāji depozīta punktos nodeva vairāk nekā 1 600 000 tukšo iepakojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pieaugošie iepakojumu atgriešanas rādītāji apliecina depozīta sistēmas veiksmīgu integrāciju gan tirgus apritē, gan arī sabiedrības ikdienā, un mēs jau varam novērtēt sistēmas devumu apkārtējās vides tīrības nodrošināšanā. Ja ar līdz šim depozīta sistēmā savāktajiem 62,1 miljonu PET pudeļu noklātu zemi, tās aizņemtu apmēram 1 880 000 m2 lielu platību. Šie dati apliecina, ka depozīta sistēma kļūst par pozitīvu paradumu maiņas rīku arvien lielākai sabiedrības daļai. Varam prognozēt, ka jau nākamo vasaru varēsim baudīt tīrā jūras krastā, mežos, ezeros un parkos, turklāt jau tagad daudzas iepriekš piesārņotas vietas ir kļuvušas tīrākas,” komentē SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Augustā tirgū visvairāk laistais depozīta iepakojuma veids bija PET pudeles (46%), bet katrs ceturtais tirgū laistais iepakojums bija alumīnija skārdene (26%). Vairāk nekā piekto daļu jeb 21% sastādīja atkārtoti uzpildāmās (AU) stikla pudeles, kas pēc to iztukšošanas un nodošanas depozīta punktos nonāks atpakaļ pie dzērienu ražotājiem. Savukārt vienreiz lietojamās stikla pudeles veidoja 7% no visu iepakojumu īpatsvara.

Depozīta iepakojumu atgriešanas rādītājs augustā sasniedzis 76%, kas ir līdz šim augstākais rezultāts un apliecina, ka depozīta sistēmā turpina iesaistīties arvien vairāk iedzīvotāju. Kā liecina dati[1], pirms depozīta sistēmas ieviešanas no visa radītā plastmasas iepakojuma tika savākti un pārstrādāti vien 35%. Pateicoties depozīta sistēmai, pārstrādes rādītājs PET dzērienu iepakojuma segmentā ir ticis būtiski uzlabots, turklāt sistēma mudina šķirot atkritumus to sabiedrības daļu, kas to līdz šim nav darījusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus pieaug arī pārstrādātā iepakojuma apjoms – kopš februāra depozīta sistēmas ietvaros savāktas un pārstrādei nodotas jau 4630 tonnas iepakojumu. Savukārt ražotājiem nodoti vairāk nekā 25 miljoni atkārtoti uzpildāmo (AU) stikla pudeļu, tādējādi ietaupot vismaz 25,5 miljonu kWh lielu enerģijas daudzumu, kas pretējā gadījumā būtu jāiztērē jaunu pudeļu ražošanai.

Atgādinām, ka gadījumā, ja nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, lūgums sūtīt depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pastu jautajumi@dio.lv vai numuru +371 20224214 lietotnē Whatsapp. Savukārt, ja taromātam nepieciešama iztukšošana vai apkope, lūgums vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram kontos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja: Dārta Katrīne Salna, “Depozīta Iepakojuma Operators” mediju koordinatore

 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.