Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atzīmējot Lāčplēša dienu, varēs noskatīties jauno filmu un apmeklēt koncertu

Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

Šo piektdien, 11. novembrī, Latvijā, tostarp arī Valkas novadā, atzīmēt Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu, kas nodēvēta Lāčplēša vārdā, ne tikai Valkā, bet arī novada pagastos notiks piemiņas pasākumi, filmas pirmizrāde un koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau agrā piektdienas rītā pulksten 8.30 no Ērģemes pamatskolas uz kapiem dosies lāpu gājiens. Skolas saime aicina pievienoties visus, kuri vēlas godināt Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus Ērģemes kapos. Šo piemiņas pasākumu organizē Ērģemes pamatskola.

Savukārt Vijciema un Zvārtavas pagastos šos valsts svētkus atzīmēs ar Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltīto piemiņas brīdi, kas Vijciema un Aumeisteru kapos sāksies pulksten 10.

Šajā svētku dienā Vijciema tautas namā pulksten 18 pirmizrādi piedzīvos starptautisko novērtējumu guvusī režisora Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Janvāris”. “Janvāris” ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija 1991. gada barikāžu laikā, kas vēsta par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos. Arī Kārķu tautas namā pulksten 18 iedzīvotāji aicināti noskatīties šo jauno latviešu filmu.

Lāčplēša dienas vakarā pulksten 20 visi ceļi vedīs uz Turnas tautas namu, kurā akustisko koncertu “Mana Zeme” sniegs mūziķis Arturs Gruzdiņš. Viņš ir muzikālā šova “X Faktors” pirmās sezonas uzvarētājs. A. Gruzdiņa dzimtā puse ir Rūjiena, bet dzīvesvieta – Valmiera.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.