Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atzīmē Mirušo piemiņas dienu

Foto: pixabay.com

Svētdien, 20.novembrī, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca atzīmē Mirušo piemiņas dienu jeb Mūžības svētdienu, informēja Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar Mūžības svētdienu jeb Mirušo piemiņas dienu noslēdzas baznīcas gads un tiek gaidīts Pirmais Advents.

Šajā dienā ticīgie tiek aicināti pārdomāt nāves un mūžīgās dzīvības jautājumus. Kapsētās tiek iedegtas svecītes par godu aizgājušo piemiņai un luterāņu baznīcās notiek atceres dievkalpojumi. Mirušo piemiņas diena ir Evaņģēliski luteriskās baznīcas tradīcija, tā sakrīt ar Baznīcas gada pēdējo svētdienu.

Savukārt pēc nedēļas, 27.novembrī, baznīcā sāksies jauns liturģiskais gads un tā būs pirmā Adventa svētdiena. Dievkalpojumos Adventa laikā mācītāju amata tērpā, altārsegās un citos liturģiskajos piederumos izmanto violeto vai zilo liturģisko krāsu. Savukārt Ziemassvētkos violeto vai zilo krāsu nomaina svinīgā baltā krāsa, kas simbolizē lielāko prieka izpausmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liturģiskais gads dalās trīs ciklos – Ziemassvētku, Lieldienu un Vasarsvētku ciklos. Lieldienu cikls sākas devītajā svētdienā pirms Lieldienām un beidzas Vasarsvētkos, kad sākas nākamais liturģiskā gada cikls. Savukārt Vasarsvētku cikls beidzas Mūžības svētdienā, kad beidzas arī Baznīcas liturģiskais gads.

Romas katoļu baznīcā Mirušo piemiņas diena bija 2.novembrī, bet pareizticīgo draudze šo dienu atzīmē maijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.