Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atver augu maiņas punktu

Smiltenes novada Variņu bibliotēka šomēnes iedzīvotājiem piedāvā vēl nebijušu darījumu – augu maiņas punktu, kas nodēvēts par “Augutēku”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vieniem tā ir iespēja aiznest uz bibliotēku savu telpaugu, ar kuru vai nu nevar “sadraudzēties”, vai arī pēc pavairošanas tas kļuvis lieks, bet citiem – izvēlēties no atnestajiem sev jaunu mājokļa zaļo rotu.

“Paņem sev un atstāj vietā citiem!” aicina idejas autore, Variņu bibliotēkas vadītāja Madara Antēna un piebilst, – tie telpaugi, kas nebūs izņemti līdz septembra beigām, nonāks bibliotēkas paspārnē.

Bibliotēkā ir divas lielas, gaišas telpas, augiem tur varētu klāties labi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” Madara Antēna stāsta, ka ideja par “Augutēku” viņai radās nesen, atvaļinājuma laikā, kad reizi nedēļā ienāca bibliotēkā uzkopt telpas un aplaistīt telpaugus.

“Un tad man ienāca prātā, – varbūt cilvēkiem mājās ir kāds augs, kas nepatīk, bet ir žēl izmest. Tad varbūt varētu atnest uz bibliotēku, savākt augus šeit un mainīties ar tiem. Zinu bibliotēkas, kurās mainās ar sīpolpuķēm. Mēs varētu pamēģināt kaut ko šādā veidā. Ceru, ideja aizies,” piebilst Madara Antēna.

Interese bibliotēkas apmeklētājiem jau esot, vismaz sarunu laikā dažs izteicies, ka labprāt no atnestajiem paņemtu tādu istabaugu, kāda mājās nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Madara pati no savām mājām uz “Augutēku” nesīs līdakasti. “Vienu brīdi auga labi, pat uzziedēja, bet tad līdakastei pods kļuva par mazu un es pārstādīju. Pēc tam kaut kā man viņa vairs neaug. Stāv uz vietas. Varbūt kāds par viņu mācēs labāk parūpēties,” cer Madara.

Vēl viņai mājās ir zāmija, ko sauc arī par naudas koku, un monstera – tropu augs ar lielām lapām, kas mūsdienās ir kļuvis par modernu un pieprasītu telpaugu.

“Monsteru gan es uz “Augotēku” nenesīšu,” pasmaida Madara. Savukārt zāmija Variņu bibliotēkā jau ir.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.