Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atvadās no skolas

Pēc došanās sen nopelnītajā pensijā Variņu ciema iedzīvotāja Maiga Āboliņa saikni ar bērniem pavisam nezaudēs. Viņa turpinās vadīt lietišķās mākslas pulciņu, kur tapušie darbi apskatāmi seniores privātajā muzejā līdz ar pašas apgleznošanas meistares darbiem. Foto: Daiga Ērmane

“Ziemeļlatvija”  jau rakstīja, ka Smiltenes novada Variņu iedzīvotāja Maiga Āboliņa izsenis aizrāvusies ar vēsturi un novadpētniecību un savā dzīvoklī vienā no ciemata daudzstāvu mājām ierīkojusi privātu muzeju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas četras dzīvokļa istabas un gaiteni  aizpilda privātkolekcijas eksponāti un saimnieces darbi dažādās amatniecības jomās – Maiga Āboliņa ir Latvijas Amatniecības kameras apgleznošanas meistare un savu kolekciju regulāri papildina ar jauniem saviem darbiem un muzeja eksponātiem.

Nesen seniore ar prieku uzņēma ciemos Variņu pamatskolas 1. klases piecus skolēnus un viņu audzinātāju Daigu Ērmani, jo šis rudens viņai ir atšķirīgs no iepriekšējiem – saikne ar skolas bērniem ir daudz retāka. Gandrīz visu savu darba mūžu Maiga Āboliņa nostrādājusi vietējā pamatskolā, bijusi klāt tās atklāšanā pēc toreizējā kolhoza “Oktobris” jaunbūves nodošanas ekspluatācijā, bet šogad devusies  sen nopelnītajā pensijā. Pēdējais darbs Variņu pamatskolā seniorei bija dežurantes un apkopējas pienākumu pildīšana.

Tomēr pamatskolas ēkā Maiga Āboliņa vēl ienāks – novembrī viņa atsāks vadīt nodarbības Variņu tautas nama rokdarbu un lietišķās mākslas pulciņā, kas atrodas skolas ēkā. “Ciemiņi bija maziņi, viņiem bija brīnumi, redzot manu muzeju. Man ir seno laiku istaba, kara laika istaba… Visu ko viņi skatījās. Bērniem patīk mūzika, tad nu es iedevu viņiem taures, bet pati spēlēju cītaru,” par Variņu pamatskolas pirmklasnieku viesošanos priecājas Maiga Āboliņa.

1. klases skolēni un viņu audzinātāja todien devās pārgājienā “Pretī rudenim”, izstaigājot Variņu ciemu, apskatot jauno tiltu, uzņēmumus (no ārpuses) un viesojoties Maigas Āboliņas muzejā. “Maiga mūs sagaidīja un pavadīja. Bija  bezgala sirsnīgi, priecīgi un mīļi. Lai viņai veselība un ilgi mūža gadi!” novēl Daiga Ērmane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.