Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Attīstot mājražošanu, pievēršas arī stipro dzērienu darīšanai

Ilze un Aldis Leicāni, kuri saimnieko Ērģemes pagasta Omuļos, plašākā sabiedrībā ir vairāk zināmi kā viesu nama “Ausmas” saimnieki. Taču ne visi zina, ka viņi jau vairāk kā piecus gadus ir mājražotāji, kas cep maizi un kūpina gaļu. Lai papildinātu piedāvājumu un lai savus viesus pārsteigtu ar kaut ko jaunu, šogad ir atvērta mazā alkohola darītava “STALLENHOFF”. Atklāšana notika, pulcējot vien viesu nama īpašnieku tuvākos draugus un atbalstītājus. Tāpēc, lai iepazītos ar ražotni un jauno piedāvājumu, “Ziemeļlatvija” devās ciemos uz “Ausmām”.

Pirmais jautājums, kas rodas, iepazīstoties ar jauno produktu, ir – ko nozīmē nosaukums “STALLENHOFF”? Idejas īstenotājam Aldim uzreiz ir gatava atbilde – nosaukums cēlies no vēsturiskās saistības ar šo vietu, proti, “Stallenhof”. Pirmajos ierakstos no 1683. gada tas minēts kā vienots Omuļu muižas komplekss, kas piederējis vācu muižniekam Andrenam Zelmalham (Andren Zelmalh). Māja celta Omuļu muižas pārvaldniekam, un tajā atradies arī muižas spirta brūzis. ”Saimniekojot muižā jau 16 gadus, esam priecīgi, ka spējam šeit atdzīvināt vēsturi, iedzīvināt jaunus stāstus, būt vienkārši un patiesi,” izsakās Ilze un Aldis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.