Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atsāks prātot Grundzālē

Turnīru Grundzālē vada palsmaniešu novadnieks Jānis Siliņš (attēlā – spēlē “Prāto Smiltenes novadā!”). Jāņa komanda vairākkārt uzvarējusi TV spēlē “V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts.”. Foto: Agnis Melderis

Nākamajā sestdienā, 15. janvārī, pulksten 15 Smiltenes novada Grundzāles kultūras namā ar pirmo spēli sāksies erudīcijas turnīrs “Prāto Grund­zālē 2022! ”, kas pagastā ir tradīcija vairāku gadu garumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grundzāles kultūras nama vadītāja Inga Lazdiņa šogad cer sarīkot pēc iespējas vairāk kārtu nekā pērn, kad plānoto turnīra norisi izjauca “Covid-19” dēļ ieviestā ārkārtējā situācija (pirms pandēmijas “Prāto Grundzālē!” tradīcija bija rīkot vienu kārtu katru mēnesi, izņemot vasaru).

Arī šogad vadīs “V.I.P.” uzvarētājs

Arī šogad erudīcijas turnīru Grund­zālē vadīs un jautājumus gudros palsmaniešu novadnieks, tagad Valmierā dzīvojošais Jānis Siliņš, kurš ar savu komandu divas reizes piedalījies TV spēlē “V.I.P. –  Veiksme. Intuīcija. Prāts.” un abas reizes uzvarējis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandas vēl līdz 11. janvārim var pieteikties erudīcijas turnīra “Prāto Grundzālē!” pirmajai kārtai, rakstot viņam e-pastu  janis.silins47@gmail.com un norādot  komandas nosaukumu, dalībnieku skaitu, kā arī vaicājot par spēles norisi, ja rodas jautājumi.

Šogad maksimālais dalībnieku skaits komandā ir samazināts līdz četriem cilvēkiem līdzšinējo sešu vietā, lai ievērotu epidemioloģiskās drošības pasākumus. Spēlē var piedalīties, sākot no 12 gadu vecuma. Katram dalībniekam obligāti būs jāuzrāda  “Covid19” sadarbspējīgs sertifikāts un personu apliecinošs dokuments un spēles laikā  jālieto sejas maska.

“Kaut arī ierobežojumi pasākumu rīkošanā ir joprojām, mēs gribam pamazām  piedāvāt cilvēkiem aktivitātes, lai viņiem ir, ko darīt, lai ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un asināt prātu un lai mūsu kultūras nama telpas nepaliek bez dvēseles. Grundzāles kultūras namā ir liela zāle, mums  ir iespējams ievērot visus norādījumus, ko arī darīsim,” teic Inga Lazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Erudīcijas turnīru “Prāto Grundzālē!” iecienījušas komandas no tuvas un tālas apkārtnes, sacensties zināšanās šurp brauc pat rīdzinieki. Attēlā – Grundzāles un Variņu apvienotā komanda “Lauku radiņi”: Juris Jakimenko ar mazmeitu Mišelu (no kreisās), Mārtiņš Ruks, Inga Lazdiņa, Kaiva un Alise Jakimenko un Ralfs Ruks. Foto: No personīgā arhīva

Prāta spēles kļūst par vaļasprieku

Piedalīties erudīcijas turnīrā “Prāto Grundzālē!” var komandas no jebkura Latvijas novada. Ir komandas, kam “āķis lūpā” ir jau no pirmā gada. Arī spēles vadītājs Jānis Siliņš novērtē šī pasākuma pievilcību, atzīstot, ka viņam patīk Grundzālē un tur vienmēr ir jauka uzņemšana.

Turnīra pirmajai kārtai viņš jautājumus jau izdomājis, būšot gan  miksētas tēmas, gan tematiskas, bet, kādas konkrēti, to varēšot uzzināt tikai spēles laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jānis domā jautājumus un vada spēli profesionālā līmenī. Viņa zināšanas viņa vecumā (Jānim Siliņam ir 30 gadi – redakcijas piezīme) ir apbrīnojamas. Viņš zina tik daudz, ka mēs viņam ūdeni varam pienest,” slavē Inga Lazdiņa.

Ikdienā Jānis Siliņš strādā  tūrisma aģentūrā “Kolumbs”, bet erudīcijas spēles ir viņa vaļasprieks.

Jāņa sadarbība ar Grundzāles kultūras namu sākās, pateicoties palsmanietei Dacei Purvlīcei un Ingas Lazdiņas vaļaspriekam.

“Mans mīļākais raidījums ir “V.I.P.”, gaidu pirmdienas un tās mīlu, jo vakarā LTV ir šis raidījums. Man nedod mieru tādas lietas, arī krustvārdu mīklas, tāpēc radās ideja sarīkot Grund­zālē pašiem savu turnīru. No Daces Purvlīces uzzināju, ka Jānis savu draugu, jauniešu lokā rīko prāta spēles, sazinājos ar viņu, un Jānis bija atsaucīgs,” stāsta Inga. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.