Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atlasīs darbus dziesmu svētku izstādei

Foto: Raivis Klieders

Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” aicina Smiltenes novada tautas lietišķās mākslas meistarus, amatniekus, māksliniekus, tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņa dalībniekus un  rokdarbniekus piedalīties lietišķās mākslas darbu atlasē, gatavojoties XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku Tautas lietišķās mākslas lielajai izstādei “Mēs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada darbu atlases kārta notiks piektdien, 10. martā, Smiltenes kultūras centrā (pulksten 19) un Blomes tautas namā (pulksten 18), informē Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa.

Viņa norāda, ka skatei jāiesniedz personīgi veidoti darbi, kas tapuši no 2018. līdz 2023. gadam.  Labākie darbi piedalīsies dziesmu un deju svētku lielajā izstādē

XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē “Mēs”  vienkopus būs apskatāmi audēju, rokdarbnieku, rotkaļu, pinēju, kokgriezēju, keramiķu darbi. Izstādes mērķis uzrunāt skatītāju ar priekšmetu daudzveidību un parādīt augsto izpildījuma līmeni. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Smiltenes novads ir bagāts ar lietišķās mākslas meistariem, tāpēc aicinām kuplināt šo izstādi un atstāt nozīmīgu nospiedumu mūsu kultūrvēsturiskajā mantojumā. Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki ir kā atskaites punkts, kas liecina par mūsdienu tradīcijām un vērtībām. Piedaloties šajā izstādē, mēs prezentējam Smiltenes novada kultūras vērtības un parādām, ka Smiltenes novadā ir attīstīta kultūrtelpa amatniecībā ar spēcīgu vietējo identitāti. Raunas, Apes un Smiltenes novada apvienošanās rezultātā teritoriāli ir apvienoti amatnieki, kas agrāk savstarpēji varbūt nebija pazīstami, tāpēc šī skates atlase dos iespēju ne tikai parādīt sevi, bet arī redzēt citus,” uzsver Liene Strazdiņa.

No viena autora izstādei  tiks atlasīti ne vairāk kā trīs liela izmēra darbi (segas, lakati vai galdauti). Ierobežojumi neattiecas uz rotām, cimdiem, zeķēm, jostām un citiem maza izmēra darinājumiem.

Darbi izstādes atlasei uz Smiltenes kultūras centra mazo zāli jāatved un jāizvieto 10. martā no pulksten 9 līdz 18.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.