Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāts Cēsu Mākslas festivāls

FOTO: Anete Rudmieze

Sestdien, 15. jūlijā, ar trim izstādēm un koncertu tika atklāts Cēsu Mākslas festivāls’2023.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēcpusdiena iesākās Koncertzālē “Cēsis” ar Martina Vizbuļa izstādes “Divu toņu daudzfrekvenču komunikācija” atklāšanu, kurā tehnoloģiju un mākslas sinerģija aizrāva visus klātesošos. Mākslas galerijā skatāmi darbi, kuriem apmeklētāji var piezvanīt, un, nospiežot attiecīgu ciparu kombināciju, notiek mijiedarbība ar mākslas darbu, kas šādi atklājas un paveras skatam.

Turpinājumā – Raimonda Staprāna darbu izstādes “Pārāk tuvu, pārāk tālu” atklāšana Cēsu Izstāžu namā, kurā skatāmas viņa gleznas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krātuves un privātkolekcijām. Kuratore Maija Rudovska klātesošos iepazīstināja ar izstādes ieceri un koncepciju, kas atklāj abas meistara šķautnes –  gan gleznotāja, gan dramaturga.

Kā trešā šajā vakarā tika atklāta izstāde Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā “Tagadnes artefakti” ar latviešu – Oļas Vasiļjevas un Kristapa Ancāna, un lietuviešu – Linas Lapelītes un Augusta Serapina, radošajiem meklējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakaru Koncertzālē “Cēsis” vainagoja Latvijas Radio kora programma “Dziesmas bez vārdiem”, kurā mūzika runāja glezniecības valodā. Līdzās korim – sitaminstrumentālists Mikus Čavarts, bet pie diriģenta pults – Sigvards Kļava.

Visas mākslas izstādes atvērtas un apskatāmas līdz pat 20. augustam.

Cēsu Mākslas festivāls notiek ar patrona SEB bankas, vadošā telekomunikāciju operatora un festivāla ģenerālsponsora LMT, Cēsu novada domes, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Modriāna fonda, AJ Power un Moller Auto atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Egija Saļņikova, FOTO: Anete Rudmieze

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.