Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta Valkas novada mākslinieku izstāde “Turpinājums”

Šopavasar Valkas novada mākslinieku darbu izstādē “Turpinājums” piedalās 33 mākslinieki. Kopbilde jau ir šī pasākuma tradīcija. Foto: Inga Karpova

Ir lietas, kas Covid-19 pandēmijas rezultātā pārstāja eksistēt un par dažām no tām nemaz nav žēl. Taču ir lietas, kā ikgadējais Valkas novada mākslinieku darbu izstādes atklāšanas pasākums, kas pandēmijas laikā pietrūka. Aizvadītajā sestdienā novada mākslinieki, viņu atbalstītāji un apmeklētāji tikās klātienē Valkas novadpētniecības muzejā izstādes “Turpinājums” atklāšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā allaž, izstādes darbus muzejā izkārtoja Valkas mākslas skolas ilggadējā pedagoģe un arī izstādes dalībniece Maruta Stabulniece. Uzrunā viņa visus apsveica ar pavasara mākslas svētkiem, sakot: “Mākslinieki ir kā pienenes – kad nu zied, tad pilnas ir visas pļavas. Ja vajag, tas pieneņu zieds uzlauž pat asfaltu. Man vienmēr ir gribējies, lai tik mazā novadā un pilsētā, kāda ir Valka, mums ir tik spēcīgi un profesionāli mākslinieki. Mūsu uzdevums ir pārsteigt. Tas tiešām ir izdevies – atkal mūs visus pārsteigt. Katrs, kas atnāks apskatīties šo izstādi, sev kaut ko paņems.”   

“Atbraucot uz Valku, vienmēr sajūsminos, ka mums ir tik lieliski mākslinieki. Mums ir ar ko lepoties. Vienmēr esmu apbrīnojusi Marutas idejas un degsmi, izveidot šādu izstādi. Šī ir brīnišķīga iespēja katram ar saviem darbiem parādīt un daudz pastāstīt par sevi,” uzskata jaunā novada pašvaldības vides un reklāmas dizaina speciāliste Madara Salma.

Izstādē ar lielformāta gleznu “Domu grauds” piedalās arī valcēniete Baiba Ontensone. Daudzi atzina, ka tas ir viens no pamanāmākajiem izstādes darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gribu, lai paši gleznas skatītāji izdomā, kas viņiem ar šo manu darbu saistās un ko tas pasaka. Mana doma ir tā, ka pašlaik dzīvojam tik sarežģītā laikā, īpaši tagad, kad apkārt ir kara šausmas, nepārtraukti dzīvojam attēlos un informācijā. Domājot par to, kas notiek Ukrainā un uzņēmumos skatoties kara šausmas, mums jādomā par savām domām un to spēku un jāsaglabā skaidrs prāts. Arī darbā izvēlētā krāsa nav nejauša – tas ir debess zilais cerulīns, kas ir pretkrāsa sarkanajai krāsai, kas apliecina kara šausmas,” atklāj māksliniece.

Daudzos interesi izraisīja valcēnietes Andas Sīmanes-Gudrinieces savā autortehnikā veidotie sīkplastikas darbi. Lai taptu šīs interesantās figūriņas, izmantots māls, polimērmāls un metāla stiep­les, kā arī krāsas.

“Esmu tēlnieka meita. Apskatījos tēta lādītēs, kur atradu ļoti smalkus, zobārsta rīkiem līdzīgus instrumentus, un nolēmu tos izmantot. Ar šiem rīkiem, ko pats bija meistarojis no tamboradatām, tētis veidoja savas medaļas. Izlasīju Jāņa Lejiņa triloģiju “Zīmogs sarkanajā vaskā”, kur darbība risinās tieši Valkas apkārtnē, nolēmu šādā veidā trijās dimensijās iemūžināt triloģijas tēlus,” stāsta māksliniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

GALERIJA: Valkas novada mākslinieku darbu izstādes “Turpinājums” atklāšana

UZZIŅAI

Valkas novada mākslinieku darbu izstādē piedalās:

Aivars Magone
Anda Sīmane-Gudriniece
Baiba Ontensone
Dainis Saulītis
Diāna Aņina
Elga Grīnvalde
Everita Pukinska
Grupa “Pazarh”
Guntars Sviķis (pirmo reizi)
Hanss (Jānis Gudrinieks)
Ieviņa Korčinska
Inga Daniela
Inga Miezīte
Iveta Rone
Jānis Strupulis
Judīte Liepiņa
Justīne Lasenberga
Kristīne Ganiņa
Laimdota Kliesmete
Lilita Ikale
Linda Ikale
Līga Lutere-Kārkliņa (pirmo reizi)
Līva Drošs
Madara Srazdiņa
Maruta Stabulniece
Normunds Bricis
Santa Kamaldiņa
Raimonds Bricis
Selga Lapiņa
Sintija Sproģe
Viesturs Ēķis
Žanna Dudzinska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.