Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta Valgas pagastā latvietes pastrādāta slepkavība

Latvijas pilsone Sintija Semjonova izmeklēšanas eksperimenta laikā rāda vietu, kur Aleksandrs Bažanovs pirms slepkavības iegādājies benzīnu. Foto: Igaunijas tiesa

Igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims izpētījis kādu 2018. gada nogalē Valgas pagastā pastrādātu slepkavību, kurā iesaistītas personas no Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2018. gada 15. decembrī toreizējā Latvijas pilsone Sintija Semjonova (dz. 1991. gadā, tagad Šumiļina) kopā ar vīrieti bez noteiktas pilsonības Aleksandru Bažanovu (dz. 1982. g.) Valgas pagastā paveica slepkavību, nogalinot 1987. gadā dzimušo latvieti Annu (vārds mainīts tuvinieku aizsardzībai).

S. Semjonova un A. Bažanovs Valgā īrējuši dzīvokli, pie viņiem apmetusies abu paziņa Anna. 2018. gada decembrī S. Semjonovai radās doma par Annas noslepkavošanu, par ko viņa izstāstījusi savam piedzīvotājam A. Bažanovam. Kā slepkavības iemeslu Igaunijas policija min savstarpēju konfliktu.

Slepkavības vakarā visi trīs devās vizināties ar auto, pa ceļam A. Bažanovs iegādājās benzīnu,  pēc kā auto devās uz mežu 20 kilometru attālumā no Valgas, netālu no Gaujienas. Tur A. Bažanovs ar stieples palīdzību nožņaudza Annu, pēc kā S. Semjonova līķi aplēja ar benzīnu un aizdedzināja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā slepkavām nebija līdzi lāpstas, ar ko ķermeni aprakt, abi atstāja degošo līķi mežā un devās uz Valgu pēc mēteļa, kurā ķermeni ietīt. A. Bažanovs degvielas uzpildes stacijā iegādājās arī darba cimdus un līmlenti, pēc kā abi atgriezās slepkavības vietā, ietina sadegušo līķi mētelī un nometa no tilta Mustjegi (Mustjõgi) upē.

Pēc dažām nedēļām Igaunijas policijai radās aizdomas par pastrādātu slepkavību, tāpēc uzsāka izmeklēšanu. Nākamā gada aprīlī upes krastā tika atrastas mirstīgās atliekas, kas pēc DNS analīzēm izrādījās nogalinātā Anna.

Tā kā abi slepkavību paveikušie tobrīd atradās Valmierā, Igaunijas policija lūdza palīdzību Latvijas varas iestādēm. Latvijas policija, noklausoties S. Semjonovas telefonsarunas, vienā no tām dzirdēja, kā S. Semjonova neidentificētai personai stāsta par Annas slepkavību, pēc kā abi slepkavas tika aizturēti. S. Semjonova atzina tikai to, ka bijusi līdzzinātāja, bet slepkavībā nav piedalījusies, A. Bažanovs pilnībā atzina savu vainu.

Tiesa abus atzina par vainīgiem iepriekš plānotas slepkavības veikšanā un 2021. gada vasarā piesprieda katram deviņu gadu cietumsodu. Neviens no apsūdzētajiem lēmumu nepārsūdzēja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.