Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta pieteikšanās Skaļās lasīšanas sacensībām

 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas bibliotēka aicina Valkas un Smiltenes novada klašu audzinātājus, latviešu valodas un literatūras skolotājus un bibliotekārus iesaistīties Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību organizēšanā sava reģiona skolā.

Līdz 10.martam iespējams pieteikt skolu un 5.klasi/-es sacensību pirmajai kārtai, kas notiks skolā starp klases biedriem, rakstot uz e-pastu zane.simane@valka.lv. Reģistrējoties jānorāda:

  • skolotāja vārds uzvārds, kurš sūta pieteikumu,
  • mācību priekšmets, kuru pasniedz,
  • skola, kuru pārstāv un
  • klasi/-es, kura/-as sacensībās piedalīsies.

Lai piedalītos skolas konkursā, dalībniekam jāsagatavo uzstāšanās, kas sastāv no īsa ievada un literārā darba fragmenta lasīšanas. Kopējais uzstāšanās laiks 3 minūtes, kurās jāmin grāmatas nosaukums, autors un, ja grāmatā būtiska loma ir ilustrācijām, tad arī ilustrators. Lai fragments lasītājiem būtu saprotams, ļoti īsi jāpastāsta, kas ir noticis līdz vietai, no kuras dalībnieks sāk lasīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz otro kārtu var tikt virzīts viens skolēns no klases. Skolēniem, kas nominēti dalībai otrajā kārtā, līdz 30.aprīlim Valkas bibliotēkas padlet* lapā jāiesūta iepazīšanās video, kurā skolēnam jāpastāsta par sevi, savu skolu, to, kādēļ patīk lasīt, par savas grāmatas izvēli un sveiciens citiem dalībniekiem.

Sacensību otrā kārta notiks maija sākumā Valkā. Katrs otrās kārtas dalībnieks drīkst ierasties ar atbalsta komandu 5 cilvēku sastāvā.

Vairāk informācijas par Latvijas nacionālās bibliotēkas organizētajām Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībām lnb.lv vai sazinoties ar Bērnu literatūras nodaļas vadītāju Zani Sīmani: e-pasts zane.simane@valka.lv, tel. 29153117.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Pieeju padlet lapai saņems skolotājs vai bibliotekārs, kurš veicis reģistrāciju. Pirms iepazīšanās video iesūtīšanas nepieciešams saņemt vecāku atļauju video publicēšanai.  Padlet lapa ir droša un ērta lietošanai skolu starpā. Šajā vietnē tiks arī publicēti jaunumi un ieteikumi skolotājiem, kas palīdzēs sagatavoties sacensību kārtām.

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību nolikums.

Informāciju sagatavoja: Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.