Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta pieteikšanās jauniešu “Projektu nakts 2022” festivālam

Publicitātes foto.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka jaunieši līdz 1. jūlijam aicināti pieteikties radošam un izglītojošam vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”, kas norisināsies šī gada 4. un 5. augustā Siguldas pils kvartālā. Pasākuma laikā jauniešiem būs iespēja neformālā vidē un 24 h ietvaros veikt projekta izstrādi no A līdz Z, pilnveidot projektu rakstīšanas prasmes, dibināt kontaktus un pārvērst savas idejas īstenībā. Iegūtās prasmes dalībniekiem palīdzēs līdz nākamajam projektu konkursa termiņam – 4. oktobrim – iesniegt savu jaunatnes projekta ideju, savukārt 2023. gadā īstenot starptautisku vai valsts līmeņa jauniešu projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālā dalībnieki tiks atbalstīti programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu pieteikumu sagatavošanā. Būs iespēja iepazīt Jauniešu apmaiņu, Jaunatnes līdzdalības projektu un Solidaritātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma. Lai dibinātu starptautiskas partnerības saviem projektiem, “Projektu nakts 2022” ietvaros būs iespēja tikties un iepazīties ne tikai ar Latvijas, bet arī ar citu valstu jauniešiem.

Pasākuma programma ietver interaktīvas darbnīcas un izglītojošas spēles par “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” programmām, meistarklases un projektu darbnīcas par projektu ciklu, neformālo izglītību, kā arī projektu pieredzes stāstus, tematiskās darbnīcas un dažādas citas radošas un praktiskas aktivitātes. Aktuālā informācija par festivāla programmu un norisi tiks publicēta jaunatne.gov.lv mājaslapā.

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros, JSPA aicina jauniešus izmantot iespēju pieteikt savu valsts vai starptautiska mēroga Līdzdalības projektu. To pamatā ir jauniešu līdzdalības veicināšana Eiropas demokrātiskajā dzīvē vietējā, reģionālā, valsts vai Eiropas līmenī. Projekts var ietvert tādas aktivitātes kā darbnīcas, debates, jauniešu konsultācijas, informatīvus vai kultūras pasākumus, kampaņas, digitālos demokrātijas rīkus, mācību pasākumus vai citas aktivitātes. Projektiem jābūt saistītiem ar vismaz vienu no jaunatnes līdzdalības projektu mērķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas un kā var pieteikties “Projektu nakts 2022” festivālam?

Pasākumam līdz 1. jūlijam aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem, kuri ir organizāciju pārstāvji (dalībai pasākumā aicināti pieteikties 2 organizācijas pārstāvji, vismaz vienam no viņiem jābūt vismaz 18 gadus vecam). Priekšroka tiks dota dalībniekiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi programmas “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenošanā.

Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu (līdz 1. jūlijam). Pēc atlases procesa, līdz 25. jūlijam, dalībnieki saņems papildu informāciju uz pieteikumā norādīto e-pastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzmanību! Vietu skaits ir ierobežots. Ja pirmajā kārtā pieteiksies un tiks apstiprināts maksimālais dalībnieku skaits, otrā kārta netiks atvērta! Tādēļ ineteresentus aicinām nekavēties ar pieteikuma iesniegšanu, bet gan doties uz savu organizāciju, nokomplektēt grupu (grupā divi dalībnieki) un pieteikties jau tagad! Dalība festivālā ir bez maksas.

Par festivālu “Projektu nakts”

Festivālu “Projektu nakts” pēc divu gadu pārtraukuma JSPA šogad organizēs jausesto gadu.Tāmērķisir radīt radošu vidi, kur jauniešiem ir iespēja apgūt jaunatnes jomas projektu izstrādes pamatprincipus, atminēt kvalitatīva projekta noslēpumu, attīstīt pašiem savas projekta idejas, kā arī iegūt daudz jaunu draugu un potenciālo partneru savai idejai.Ieskatam, kā citus gadus norisinājies festivāls, aicinām noskatīties“Projektu nakts 2019” video atskatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par JSPA

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.

Informāciju sagatavoja:Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.