Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta izstāde “Paātrinājums: latviešu grāmatniecības īsais ceļš no aizbildniecības līdz patstāvīgai nozarei 19. gadsimtā”

2024. gada 29. februārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotētas (LNB) astotajā – bibliotekāru stāvā – tiks atklāta izstāde “Paātrinājums: latviešu grāmatniecības īsais ceļš no aizbildniecības līdz patstāvīgai nozarei 19. gadsimtā”. Izstādes pamatideja – akcentēt grāmatas nozīmi latviešu rakstu kultūras saglabāšanā un attīstībā, iezīmējot Latvijas vēsturisko novadu grāmatniecības darbinieku lomu un ieguldījumu grāmatu un zināšanu izplatībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādei izvēlētas sešas izcilas personības; katra no tām pārstāv kādu no sešiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, apzināti izcelta grāmatnieku darbība ārpus galvaspilsētas. Grāmatnieku ģeogrāfiskās darbības vietas iezīmētas stilizētā Latvijas kartes kontūrā:

Vairāk par izstādes ieceri un katru no tās vēstījumā ietvertajām personībām izlasāms Latvijas bibliotēku portālā ievietotajā publikāciju sērijā: https://www.biblioteka.lv/paatrinajums-ievads/. Ērtu piekļuvi minētajai tīmekļvietnei un plašāku informāciju nodrošinās izstādes vizualizācijā izmantotie kvadrātkodi. Līdzās novietotās vitrīnās būs aplūkojami spilgtākie un raksturīgākie poligrāfiskie izdevumi, kas ļaus iepazīt grāmatizdevēju paliekošo devumu latviešu grāmatniecībā.

Izstāde tapusi Latviešu grāmatas piecsimtgades norišu cikla ietvaros, un tā noslēdz šī izcilā grāmatniecības vēstures notikuma 2023. gada norišu vienojošo tēmu “Tekstu izplatība senāk un tagad”, kas galvenokārt bija veltīta grāmatizdevējiem. Izstādes sagatavošanā iesaistīti vairāku LNB departamentu darbinieki, kā arī sadarbības partneri Latvijas reģionos, tā sagatavota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde būs aplūkojama LNB 8. stāva vestibilā bibliotēkas darba laikā līdz 2024. gada rudenim, pēc tam tā ceļos pa Latvijas reģionu bibliotēkām un muzejiem.

Papildu informācija:

Anda Saldovere

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēku attīstības centra bibliotēku nozares speciāliste

E-pasts: anda.saldovere@lnb.lv

Tālrunis: +371 29336112

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.