Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāta Igaunijas un Latvijas sadarbības projektu konkursa pirmā kārta

Igaunijas-Latvijas 2021.-2027.gada programma ir atklājusi pirmo pieteikšanās kārtu, lai atbalstītu ilgtspējīgas un inovatīvas projektu idejas pārrobežu sadarbības, uzņēmējdarbības un inovāciju, kā arī vides un tūrisma jomās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interreg Igaunijas-Latvijas programma, ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, ir vērsta uz sadarbības projektiem Igaunijas dienvidu un rietumu daļā, kā arī Latvijas ziemeļos un rietumos, kur partneri ir dalībnieki no abām valstīm. 

Kā norāda Latvijas Interreg programmu vadītājs Sandis Cakuls, daudzas Latvijas un Igaunijas pašvaldības, iestādes un organizācijas jau iepriekšējos Interreg plānošanas periodos ir nodibinājušas labas kaimiņattiecības, izveidojušas partnerības tīklus, attīstījušas biznesa projektus, izstrādājušas kopīgus tūrisma produktus. “Tas veido labu pamatu iepriekšējās sadarbības turpināšanai un arī pilnīgi jaunām sadarbības idejām, kuras tiek silti gaidītas jau tagad pirmajam projektu konkursam jaunajā Interreg Igaunijas-Latvijas programmā,” viņš atzīmē. 

Laika posmā no 2021. līdz 2027. gadam Eiropas Reģionālās attīstības fonds (Interreg) finansē Igaunijas-Latvijas programmu ar 24,3 miljoniem eiro. Programmā ir četras prioritātes, kas sasaucas ar Eiropas Savienības stratēģiskajiem mērķiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. Vairāk sadarbības pārrobežu reģionos un kopīgu pakalpojumu attīstība (3,41 milj. eiro);
  2. Kopīgi un viedi augoši uzņēmumi (5,7 milj. eiro);
  3. Ilgtspējīga un noturīga programmas teritorija (9,97 miljoni eiro);
  4. Pieejamāka un ilgtspējīgāka pārrobežu tūrisma pieredze (5,22 milj. eiro). 

Igaunijas valsts pārvaldes ministre Rīna Solmana norāda, ka prioritāte “Vairāk sadarbības pārrobežu reģionos un kopīgu pakalpojumu attīstība” dod iespēju programmas teritorijas pašvaldībām un organizācijām izstrādāt un uzlabot kopīgus sabiedriskos pakalpojumus pierobežas teritorijā, kā arī meklēt risinājumus, izmēģinot dažādas pilotaktivitātes. “Šādas iniciatīvas palīdz mums tuvoties tam, ka starp Igauniju un Latviju kādreiz būs labi koordinētas funkcionālās teritorijas,” viņa piebilda. 

Pirmajā pieteikšanās kārtā projektu pieteikumus var iesniegt visās četrās programmas prioritātēs. Minimālais dotācijas apmērs nav noteikts. Programmas līdzfinansējums ir līdz 80%. 

Pieteikšanās kārta ir atvērta no 7.novembra un noslēdzas 2023. gada 15.februārī plkst.14:00. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumi tiek iesniegti elektroniski caur JEMS sistēmu. 

Aicinām visus interesentus 22.novembrī no plkst.10 līdz 12:30 piedalīties virtuālajā informatīvajā seminārā, kurā iepazīstināsim ar atbalsta iespējām un nosacījumiem. 

Detalizētāki projektu konkursa nosacījumi, programmas rokasgrāmata un reģistrācijas anketa informatīvajam semināram atrodama programmas mājaslapā – www.estlat.eu . 

Informāciju sagatavoja: Katrīna Juhansone, Kopīgā sekretariāta komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.