Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāj sezonu

Smiltenietis Vairis Krauklis jauno slēpošanas sezonu jau atklājis. “Ir liels prieks un arī pārsteigums, ka ziema iestājusies tik ātri,” atzīst slēpošanas entuziasts. Foto: No “Facebook”

Smiltenē, trasē pie Tepera ezera, ir sākusies slēpošanas sezona. Atbilstoši laika apstākļiem smiltenietis Andrejs Lācis ar sniega motociklu pēc pašvaldības pasūtījuma sagatavo segumu, lai ikviens aktīvās atpūtas cienītājs trasi var pilnvērtīgi izmantot slēpošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc snigšanas gan ir jāpagaida nākamā piebraukšanas kārta, bet iespēju robežās trase tiek sagatavota operatīvi, teic  Smiltenes novada Sporta centra vadītājs Guntars Markss.

Ja nav slēpju, var nomāt

Launkalnes pagasta Būdaskalna trasē šobrīd, kad sniega ir ļoti daudz, var slēpot klasikā un baudīt dabu. Šī trase iespēju robežās tiek sagatavota ar Smiltenes novada pašvaldības atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes trases kopējais garums ir trīs kilometri piepilsētas mežā. Pašvaldība aicina vecākus bērnu vizināšanai pa trases kalnu ar ragaviņām izmantot citas pilsētas teritorijas, lai neizjauktu slēpošanai sagatavoto segumu, bet, pārvietojoties kājām vai nūjojot trases ceļā, iet pa trases iekšmalu. Trasē pārvietoties ar kvadricikliem vai citiem motorizētiem pārvietošanās līdzekļiem ir aizliegts.

Tiem, kuriem nav savu slēpju, ir iespēja nomāt inventāru Smiltenes trasei salīdzinoši tuvajā Smiltenes pagasta Kalnamuižā, Smiltenes tehnikuma teritorijā, biedrības “30draugi.lv” nomas punktā (pagrabstāvā zem viesnīcas “Kalna ligzda”).

Nomas punkts ir atvērts katru dienu (arī sestdienās un svētdienās) no pulksten 9 līdz 16. Slēpes jāatdod līdz pulksten 18. Nomāt var slēpes, slēpju nūjas un slēpju zābakus no 30. līdz 48. izmēram vai nu uz divām līdz trīs stundām, vai uz visu dienu, vai uz divām dienām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pagājušajā ziemā, kad bija “lokdauns”, brīvdienās pie mums vērsās vairāk nekā 100 slēpotāju dienā, visiem gribētājiem pat pietrūka slēpju. Daudzi paņēma inventāru piektdienas vakarā un atdeva svētdienas vakarā. Vieni brauca slēpot uz Alūksni, citi – uz Cēsīm, citi slēpoja tepat, Smiltenē,”  stāsta biedrības “30draugi.lv” valdes loceklis Leons Peļņa.

Pirmos 30 slēpju komplektus biedrība iegādājās ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu un ar  Lauku atbalsta dienesta atbalstu, bet aizvadītajā 2020. gadā nopirka jaunu inventāru 2,5 tūkstošu eiro vērtībā, izmantojot līdzekļus, kas iegūti no inventāra nomas.

Aktīvākie jau slēpo

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taujājot, kāda ir slēpotāju interese par inventāra nomu pēc aizvadītās nedēļas nogalē uzsnigušā sniega, Leons Peļņa atteic, ka pirmie slēpotāji jau devušies trasē, bet daudzi vēl nav iekustējušies un  vispirms iztaujā, vai trase ir sagatavota slēpošanai.

Smiltenietis aktīvs slēpotājs Vairis Krauklis trasē pie Tepera ezera slēpoja šo trešdien. “Ir liels prieks atklāt sezonu un ir arī liels pārsteigums, ka tik ātri uznākusi ziema. Trasē, kā vienmēr, viss ir labi, vienīgi sniegs vēl ir mīksts, nedabūja piesalt. Slēpoju slidsolī, bet būšot arī sliedes klasikai. Sniega pietiek,” stāsta Vairis Krauklis.

Pateicoties projektam “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā”, Smiltenes novada pašvaldība iegādājusies arī bezmaksas slēpošanas inventāru. Par to var interesēties, zvanot Smiltenes stadiona tribīņu un servisa ēkas un teritorijas uzraugam uz tālruni 26130440 (darba dienās un sestdienās), taču jārēķinās, ka slēpošanas komplekti un slēpju zābaku izmēri ir ierobežotā skaitā, ne tuvu pieprasījumam.

“Bijis tā, ka cilvēki pabrauc garām tehnikumam un meklē stadionu, bet izrādās, ka vajadzīgā slēpju zābaku izmēra nav un jābrauc atpakaļ uz tehnikumu,” piebilst Guntars Markss.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.