Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāj personālizstādi

Vijas Meisteres darbu izstādes notikušas daudzviet, bet par personālizstādi Smiltenes novada muzejā Mēru muižā (netālu no pašas mājām) māksliniece ir iepriecināta īpaši. Foto: Ieva Miķe

Smiltenes novada muzejā Mēru muižā Bilskas pagastā šomēnes atklāta vietējās iedzīvotājas Vijas Meisteres darbu personāl­izstāde “Pastaiga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādi interesenti var apskatīt līdz 30. jūnijam muzeja darba laikā.

“Ziemeļlatvija” jau agrāk rakstījusi par Vijas Meisteres gleznu izstādēm Smiltenes pusē, kas sarīkotas pārsvarā bibliotēkās un tautas namos. Pati māksliniece sarēķinājusi, ka Smiltenes un Valkas novados līdz šim bijušas vairāk nekā 30 viņas darbu ekspozīcijas.

Taču šī ir pirmā reize, kad viņas gleznu un akvareļu personālizstāde notiek pašas mājās Mēros, kur  māksliniece dzīvo pavisam tuvu Mēru muižai, kur atrodas Smiltenes novada muzejs un pēc kura iniciatīvas arī sarīkota šī izstāde. Līdz šim vietējie iedzīvotāji Vijas darbus varēja apskatīt ciemata bibliotēkā, ko Vija vadīja gandrīz 27 gadus, līdz devās pelnītā atpūtā, un arī vietējā tautas namā dažādos pasākumos, taču ne personālizstādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir loģiski, ka beidzot Vijas Meisteres darbi  tiek eksponēti mākslinieces dzīvesvietā, Mēros, teic Smiltenes novada muzeja vadītāja Ieva Miķe.

“Esmu priecīga, ka šajā vēlajā pavasarī Vijas krāšņie darbi izrotā Mēru muižas telpas. Izstādē apskatāmi gan jau dažādās izstādēs iepazīti un iemīļoti darbi, gan vēl neredzēti, nesen tapuši jauni darbi. Vijas darbi ir spilgti, krāsaini, dzīvespriecīgi. Ir interesanti vērot tajos izmantotās dažādās tehnikas, materiālu un krāsu toņus. Mākslas darbs mijiedarbojas ar skatītāju, atraisa skatītājā jūtas, emocijas. Šī izstāde atmodina plašu emociju spektru, sniedzot iespēju ļauties gan rāmai apcerei, gan dzirkstošam priekam. Izstādītajos darbos katrs var veldzēties reālistiskajās dabas ainavās, baudīt krāšņu ziedu atainojumu, kā arī doties pastaigā pa zināmām un nezināmām, tuvām un tālām vietām,” izstādi “Pastaiga” vērtē Ieva Miķe.

Izstādē eksponēti aptuveni 40 Vijas Meisteres darbi – pārsvarā gleznas un nedaudz arī uz papīra šķīvjiem gleznoti akvareļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māksliniece teic, ka lielākā daļa izstādē redzamo darbu ir tapuši 2021. gadā un pārsvarā – guaša gleznošanas tehnikā. “Strādāju ar eļļu, sauso pasteli, akrilu, guašu, gleznoju arī  ar plastilīnu un šķīstošo kafiju. Ir arī darbi jauktajā tehnikā, kad izmantoju špakteli, pašcietējošo mālu, kokvilnas diegus. No izstādē skatāmajiem šādā tehnikā ir radīts darbs “Staburags”, varētu teikt –  trīs dimensiju,” stāsta Vija Meistere.

Gleznošana viņai nav tikai vienkārši hobijs, māksliniece pati teic, ka tā jau ir atkarība, bez kuras nevar iztikt un kas ievelk sevī tā, ka gleznojot pazūd laiks un aizmirstas tas, ka visu dienu nekas nav ēsts un dzerts.

Vijas Meisteres darbu personālizstādi “Pastaiga” Smiltenes novada muzejā Mēru muižā var apskatīt muzeja darba laikā: otrdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 10 līdz 17, ceturtdienās no pulksten 11 līdz 18, sestdienās no pulksten 10 līdz 16. Pirmdienās un svētdienās muzejs ir slēgts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.