Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atklāj izstādi tirdzniecības centrā un ieskandina jubilejas ballīti

Foto: Inga Bormane

Aizvadītajā sestdienā Smiltenē, tirdzniecības centrā “top!” Baznīcas laukumā 2 bija vairāk apmeklētāju nekā ikdienā. Šajā dienā Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” ar izstādes “Dziesmu raksti” atklāšanu atzīmēja 75. jubileju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šoreiz mēs svinam tur, kur visvairāk cilvēku, – tirdzniecības centrā,” vēsta TLMS “Smiltene” pieteikums uz afišas. Kā pastāstīja TLMS “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa, parasti par godu Tautas lietišķās mākslas studijas pastāvēšanai zīmīgi pasākumi tiek rīkoti oktobrī, kad arī tiek uzsākta jaunā sezona. “Parasti šis ir laiks, kad lielākā daļa dalībnieku var sanākt visi kopā. Pavisam kopā studijā darbojas vairāk nekā 30, no tām kādas 20 ir aktīvākās audējas, kas regulāri piedalās dažādās izstādēs un studijas darbā. Tādu piecgades atskaites izstādi uztaisījām pavasarī, tāpēc tagad vēlējāmies interesentiem parādīt izstādi ar stāstu, – mēs piedāvājam iepazīt studiju un mūsu dalībniekus caur dziesmu un rokdarbiem, tāpēc ir tāds nosaukums – “Dziesmu raksti”,” skaidro L. Strazdiņa.

Proti, izvēloties kādu sev mīļāko dziesmu, TLMS “Smiltene” dalībnieces ir noaudušas lakatu vai vairākus lakatus, ko arī tagad var apskatīt izstādē. Tapuši arī citi darbiņi: cimdi, jostas, deķi un ne tikai. Katram izstādes apmeklētājam ir iespēja šo dziesmu arī noklausīties, izmantojot aplikāciju mobilajā tālrunī, kas nolasa kvadrātkodu jeb tā saucamo QR kodu. “Kāpēc šāda izvēle? Mēs ejam līdzi laikam un saprotam, ko nozīmē moderno tehnoloģiju ienākšana ikdienas dzīvē. Ja mums katram ir mobilais telefons, tad varam to maksimāli izmantot, kā šajā gadījumā noklausīties dziesmu/skaņdarbu, ko darba tapšanas brīdī par iedvesmas avotu ir izvēlējusies kāda no studijas dalībniecēm. Tas dod iespēju plašākam domu lidojumam, tāpēc ceram, ka apmeklētāji to arī novērtēs. Katram darbam klāt autora vārds un dziesma, kuru klausoties darbs austs. Dziesmas var noklausīties, skenējot QR kodu. Izstādei paredzams plašs apmeklētāju skaits, jo ne vienmēr tie, kas iet uz veikalu, aiziet uz izstādi,” tā L. Strazdiņa.

Izstādes atklāšanas dienā bija ieradušies daudzi viesi, starp tiem arī tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, Velga Mālkalne (Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvalde), Ilze Vergina (Smiltenes novada dome), bija arī Tautas lietišķās mākslas studiju “Valmiera” un “Sagša”, biedrības “9 arodi”  pārstāvji un citi. Izstādi ikvienam interesentam būs iespējams apskatīt līdz pat 27. novembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.