Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atcelti īpaši stingrie Covid-19 ierobežojumus

Foto: freepik.com

No šodienas Latvijā atcelti Covid-19 izplatības novēršanai paredzētie noteiktie īpaši stingrie ierobežojumi, liecina iepriekš valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdības lēmums pamatā paredz līdz ārkārtējās situācijas beigām nākamā gada 11.janvārī saglabāt tās prasības, kas bija noteiktas no šī gada 11.oktobra līdz 20.oktobrim, nodalot, ka visas darbības klātienē notiek “zaļajā režīmā”, izņemot kritiski nepieciešamos pakalpojumus, kā arī atceļot tā saucamo mājsēdi jeb komandantstundu.

Attiecībā uz veikaliem, lai novērstu situācijas, kad veikalos nav iespējams adekvāti nodalīt plūsmas, noteikts, ka lielie veikali, tai skaitā pārtikas un higiēnas preču veikali, kuru platība pārsniedz 1500 kvadrātmetrus, pakalpojumu sniedz tikai zaļajā režīmā. Savukārt nedrošā vidē var tirgot tikai noteiktās pirmās nepieciešamības preces. Tāpat lielie veikali nevarēs strādāt brīvdienās.

Bez Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas klātienē varēs saņemt būtiskos pakalpojumus, tostarp pasta, finanšu un apdrošināšanas, remonta, apkopes, neatliekamos komunālos pakalpojumus, telekomunikāciju un atsevišķus individuālos vai mājsaimniecības pakalpojumus, ēdienu saņemšanu līdzņemšanai, kā arī pakalpojumus, kuri ir saistīti ar cilvēku pamattiesību nodrošināšanu. Vienlaikus visām personai būs liegta iespēja saņemt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, azartspēlēm, derībām un atrakcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedriskajā ēdināšanā pie galdiņiem tiek apkalpoti tikai cilvēki ar Covid-19 sertifikātiem. Pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četras personas. Starp galdiņiem jābūt vismaz divu metru attālumam, ja starp tiem nav norobežojošās sienas. Apkalpojot klientus ar bērniem, plūsmām jābūt nodalītām laikā vai telpā. Cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta pieejama tikai ēdienu iegāde līdzņemšanai.

Tāpat no šodienas izglītības process visās izglītības pakāpēs atkal var notikt klātienē. Izglītības procesa īstenošanā pamatizglītības pakāpē tiek nodrošināts, ka dažādu grupu, klašu vai kursu izglītojamo plūsmas nepārklājas – vienlaikus neatrodas vienā mācību telpā, kā arī nepārklājas ārā starpbrīžos. Šo prasību var nepiemērot vidējās izglītības pakāpē atbilstoši izglītības programmas specifikai – saistībā ar jaunajā valsts vispārējās vidējās izglītības standartā paredzēto padziļināto kursu īstenošanu 11. un 12.klasē. Bērni bērnudārzā netiek testēti, savukārt skolēni veiks rutīnas skrīninga testu.

Sabiedriskajā transportā spēkā paliks iepriekš noteiktie drošības pasākumi – ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskajā transportā pakalpojumi tiek nodrošināti nedrošajā jeb “sarkanajā režīmā” – lai pakalpojumus saņemtu nav nepieciešams Covid-19 sertifikāts. Tāpat paliek spēkā iepriekš noteiktais, ka valstspilsētām ir iespēja organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus daļēji drošajā režīmā bez salona ietilpības ierobežojuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta treniņu un amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem ar Covid-19 vakcinācijas/izslimošanas sertifikātu iekštelpās jāparedz ne mazāk kā 15 kvadrātmetriem vienam apmeklētājam. Drīkst piedalīties līdz 20 dalībniekiem grupā gan telpās, gan ārā. Plūsmas nedrīkst pārklāties. Bez Covid-19 sertifikāta iespējamas tikai individuālas nodarbības, individuāli treniņi ārā. Piepildījums ģērbtuvēs nepārsniedz 25%.

Tikmēr kultūras pasākumos var piedalīties ar Covid-19 sertifikātu un personalizētām biļetēm. Bērniem no 12 gadiem jāuzrāda vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veikta skrīninga testu.

Savukārt attiecībā uz privāto pulcēšanos noteikta prasība, ka iekštelpās, neievērojot mājsaimniecību skaita principu, iespējams satikties līdz desmit cilvēkiem, savukārt ārā – 20.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.