Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atbalsta sniegšanai vardarbībā cietušām sievietēm rezervē tālruņa numuru 116016

Foto: freepik.com

4.aprīlī valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas rosinātos grozījumus Elektronisko sakaru likumā, papildinot sarakstu pakalpojumiem ar sociālo vērtību ar numuru 116016, kas paredzēts atbalsta sniegšanai vardarbībā cietušām sievietēm. Labklājības ministrija ir noteikta par atbildīgo ministriju šī numura saturisko pakalpojumu nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi likumā nodrošinās tiesisko regulējumu numura 116016 rezervēšanai saskaņotajam pakalpojumam ar sociālo vērtību, kā to nosaka Eiropas Savienības (ES) Komisijas 2022. gada 25. novembra Īstenošanas lēmums 2023/468.  Palīdzības dienesta numurs 116016 tiek rezervēts, lai sniegu iespēju sievietēm, kas cietušas no vardarbības, saņemt palīdzību un atbalstu, informāciju par viņu tiesībām un iespējām tās izmantot un vērsties attiecīgajās organizācijās.

Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas (turpmāk – Direktīva) par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē apkarošanu mērķis ir efektīvi apkarot vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē, nosakot kriminālatbildību un sankcijas par attiecīgiem nodarījumiem, stiprinot cietušo aizsardzību un tiesu iestāžu pieejamību, nodrošinot atbalstu cietušajām personām, kā arī sekmējot prevenciju, koordināciju un sadarbību šajos jautājumos. Direktīvas priekšlikuma 31.pants paredz ieviest palīdzības tālruni vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē upuru atbalstam, kam jābūt pieejamam visu gadu 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā un bez maksas.

Atbilstoši Elektronisko sakaru likumā noteiktajam, īsie numuri 116XXX, ko lieto, lai sniegtu ES saskaņotos elektronisko sakaru pakalpojumus ar sociālo vērtību, ir vairāku ministriju pārziņā:

  • Palīdzības dienests pazudušu bērnu meklēšanai 116000 – Iekšlietu ministrijas;
  • Palīdzības dienests noziegumu upuriem 116006 – Tieslietu ministrijas
  • Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 – Labklājības ministrijas;
  • Nesteidzamās medicīniskās palīdzības dienests 116117 un Emocionālā atbalsta dienests 116123 -Veselības ministrijas.

Informāciju sagatavoja: Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.