Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Atbalsta mītiņi Ukrainai sapulcē arī smilteniešus

Gan mazi, gan lieli smiltenieši uz atbalsta mītiņu ieradās gan ar pašdarinātiem Ukrainas karogiem, gan plakātiem, gan baloniem Ukrainas valsts karoga krāsās. Foto: Sandra Pētersone

Atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam, trešdien, 2. martā, pulksten 18 arī daudzviet Smiltenes novadā vienlaicīgi notika atbalsta mītiņi, lai paustu atbalstu un solidaritāti Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes centrā mītiņš sākās ar pilsētas apvienotā kora uzstāšanos – jauktie kori “Vidzemīte”, “Pakalni”, “LidoJums”, senioru koris “Mežābele” un Smiltenes tehnikuma koris izdziedāja  “Manai dzimtenei”,  “Saule, Pērkons, Daugava” un “Lec, saulīte!”.

Ir gatavi aizstāvēt Latviju

“Paldies visiem, kuri atnāca!” teic jauktā kora “Vidzemīte” diriģente Baiba  Žēbina, atzīstot, ka šī uzstāšanās bija emocionāli grūta, – ne vienai vien koristei nācies saņemties, lai savaldītu asaras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas, ka bijām kopā, dod pleca sajūtu, kad varam pretī tam, kas notiek, nolikt dziesmas garu un dziedāt ar sirdi un dvēseli,” teic Baiba Žēbina.

Smiltenieši uz atbalsta mītiņu ieradās gan ar pašdarinātiem Ukrainas karogiem, gan plakātiem, gan baloniem Ukrainas valsts karoga krāsās. Sanākušo vidū bija daudz jaunu ģimeņu ar bērniem.

“Mēs atbalstām Ukrainu, tāpēc arī esam atnākuši,” “Ziemeļlatvijai” teic Gunta un Rodžers Grundeji. Viņi ik dienu seko līdzi ziņām par notikumiem Ukrainā. Gunta atzīst, ka ir raudājusi, skatoties sižetus par pagrabos piedzimušajiem mazuļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Atbalsta mītiņi Ukrainai notika daudzviet Smiltenes novadā, arī Smiltenē. Foto: Sandra Pētersone

“Redzot, kā ukraiņi mazākumā cīnās pret lielo Krieviju, ir spēcīgas emocijas, domās viņus atbalstām, esam arī ziedojuši. Ir arī baiļu sajūta. Kad varētu par kaut ko priecāties, iekšā tomēr sēž tas, ka Ukraina mums ir pārāk tuvu. Putinam nav ko zaudēt. Nedod Dievs, ja ķersies pie kodolieročiem,” bažījas Gunta Grundeja.

Ne viens vien vīrietis sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst, ka tad, ja iebrukums draudēs Latvijai, ir gatavs aizstāvēt savu ģimeni un savu valsti ar ieročiem rokās.

“Ukraiņi ir svēti cilvēki, viņi cīnās par visiem, arī par mums, un ar viņu asinīm kāds Kremlī aizrīsies. Ja vajadzēs, arī mēs iesim karot. Tas ļaunums ir jāuzvar. Nekāda pasaules rusifikācija te nebūs,” teic atbalsta mītiņā sastaptais smiltenietis Uldis Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meklē brīvprātīgos palīgus

Visi uzrunātie mītiņa dalībnieki cer uz to, lai karš Ukrainā beigtos pēc iespējas ātrāk un neizplestos tālāk Eiropā. To savā uzrunā uzsvēra arī Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, uzsverot, ka notiekošais ir parādījis tautas vienotību aizsargāt savu zemi.

“Šis karš ir atvēris acis visiem, arī tiem, kuri vēl cerēja un ticēja, ka ar totalitāru režīmu var būt normāla sadarbība. Taču šāds režīms nesaudzē ne sievietes, ne bērnus, lai tikai var izpildīt savas ģeopolitiskās ieceres. Ir ļoti labi, ka mums ir tāds NATO lietussargs, zem kura patverties, ja gadījumā kas notiks,” atzina pašvaldības vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Sandra Pētersone

Klātesošos uzrunāja arī 1991. gada janvāra barikāžu aizstāvis smiltenietis Jānis Dinga, atgādinot par tā laika vienotību un aicinot atbalstīt Ukrainu iespēju robežās vai nu ar ziedojumiem, vai uzņemot bēgļu ģimenes. 

Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar novada biedrībām jau uzsākusi ziedojumu vākšanas kampaņu Ukrainas iedzīvotāju atbalstam, izveidojot četrus ziedojumu vākšanas punktus, un aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri ir gatavi palīdzēt saziedoto mantu pieņemšanā, šķirošanā, kraušanā, var palīdzēt sarunāties un tulkot ukraiņu valodā, kā arī saskata citus veidus, kā izmantot savas zināšanas un pieredzi brīvprātīgajā darbā.

Interesentiem jāaizpilda pieteikuma anketa pašvaldības mājaslapā.

Vairāk foto no atbalsta mītiņa Smiltenē ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.