Arturs Klots izcīna pirmo vietu Pasaules kausa posmā parabobslejā

Aizvadītās nedēļas nogalē Siguldas trasē notika Pasaules kausa izcīņas sacensības parabobslejā, kurās nepārspēts bija valcēnietis, vienīgais Latvijas sportists Arturs Klots. FOTO: ĢIRTS KEHRIS

Aizvadītās nedēļas nogalē, 16. un 17. decembrī, Siguldas trasē notika Pasaules kausa izcīņas sacensības parabobslejā. Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja tikai viens parabobslejists, valcēnietis Arturs Klots. Latviešu pilots arī Pasaules kausa 4. posmā konkurentiem neatstāja nekādas cerības un izcīnīja uzvaru.

Sestdien Siguldā tika aizvadītas pirmās no divām šīs nedēļas sacensībām Pasaules kausā parabobslejā. Kā informē interneta vietne www.bobslejs.lv, desmit atlētu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja vienīgais Latvijas pārstāvis A. Klots. Jau pēc pirmā brauciena A. Klots bija līderis. Tiesa, tikai sekundes simtdaļu no viņa atpalika Roberts Bolks no ASV, bet kanādietis Lonijs Bisonē ieņēma trešo vietu, atpaliekot tikai 0,09 sekundes no latvieša.

Otrajā braucienā kļūdījās gan L. Bisonē, gan R. Bolks, bet A. Klots veica pārliecinošu braucienu, uzrādot labāko rezultātu gan braucienā, gan divu braucienu summā.

Savukārt svētdien Latvijas parabobslejists A. Klots otro dienu pēc kārtas Siguldas trasē notiekošajās Pasaules kausa sacensībās izcīnīja uzvaru. Šoreiz par 0,16 sekundēm apsteigts Korijs Meps no Lielbritānijas un Hermanss Ellmauers no Austrijas.

Gluži kā sestdien, arī svētdien notikušajās sacīkstēs abos braucienos A. Klots palika nepārspēts, demonstrējot ļoti labas braukšanas prasmes savā mājas trasē. A. Klots deviņu sportistu konkurencē sasniedza ātrākos finiša laikus abos braucienos, kopā trasē pavadot minūti un 28,45 sekundes. Ieraksti sociālajos tīklos liecināja, ka A. Klotu Siguldas trasē klātienē atbalstīja arī līdzjutēji no Valkas.

A. Klots ir viens no titulētākajiem parabobslejistiem šī sporta veida vēsturē ‒ viņa kontā ir divi pasaules čempiona tituli, deviņas uzvaras Pasaules kausa posmos, no kurām viena izcīnīta pagājušajā nedēļā, kā arī viņš divreiz ir kļuvis par Eiropas čempionu. Siguldā latvietis sacentās pirmo reizi.