Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Arī mācoties attālināti, nopelna stipendijas

Skolotāju dienas priekšvakarā, 1. oktobrī, 41 Smiltenes vidusskolas vecāko klašu skolēns (attēlā – 11. klase) saņēma Smiltenes novada pašvaldības apliecinājumu par godprātīgā mācību darbā nopelnīto stipendiju. “Katrai dienai ir sava krāsa, garša un smarža, bet Skolotāju diena ir ļoti īpaša. Ar viņu sniegto ceļamaizi jūs iziesiet lielajā dzīvē,” stipendiju pasniegšanu īsi pirms Skolotāju dienas kā simbolisku cieņas izrādīšanu pedagogiem uzsver Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenes novada pašvaldība turpina ilggadējo tradīciju, piešķirot Smiltenes vidusskolas vecāko klašu audzēkņiem stipendijas par augstiem sasniegumiem mācībās –  vidējam vērtējumam jābūt augstākam par 7,5 ballēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības stipendijas tiek piešķirtas divas reizes gadā, ņemot vērā 1. semestra un mācību gada noslēguma vidējo vērtējumu, kā arī skolas novērtējumu par izglītojamā iesaisti sabiedriskajās aktivitātēs. Stipendijas apmērs ir atkarīgs no izglītojamā sasniegtajiem rezultātiem, jo tie ir augstāki, jo stipendija lielāka.

Motivācija, kas dzen uz priekšu

Izvērtējot 2020./2021. mācību gada otro pusi, Smiltenes novada pašvaldības stipendijas saņem pavisam 41 Smiltenes vidusskolas skolēns, kurš mācās 10.–12. klašu grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Smiltenes vidusskolas 10. klasē uzņemtajiem skolēniem stipendiju piešķiršanā tiek ņemts vērā izglītojamā absolvētās skolas izsniegtais pamatizglītības sekmju izraksts (attēlā – klāt nav tie stipendiāti no 10. klases, kuri tobrīd atradās karantīnā). Foto: Sandra Pētersone

Apliecinājumu par pašvaldības stipendijas piešķiršanu un Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes dāvanas tie stipendiāti, kuri varēja ierasties, saņēma 1. oktobrī. Viņus apsveica Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore un Smiltenes vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Valda Cirīte.

“Manuprāt, šīs stipendijas ir mazlietiņ svarīgākas par visām iepriekšējām, jo stipendiju saņēmēji ir apliecinājuši, ka  spēj patstāvīgi mācīties, organizēt un plānot savu dienu, sadarboties ar skolotājiem, lai iegūtu ļoti labas zināšanas. Viss pēdējais pusgads, par ko skolēni tagad saņem stipendijas, viņiem pagāja, mācoties attālināti. Skolā viņi nebija nevienu dienu,” “Ziemeļlatvijai” uzsver Valda Cirīte.

Smiltenes vidusskolas 12.a un 12.b klases audzēkņiem šajā mācību gadā sasniegt labas sekmes būs svarīgi ne tikai stipendijas dēļ, bet arī domājot par studijām augstskolā (attēlā – klāt nav tie 12. klases audzēkņi, kuri rīkoja Skolotāju dienas pasākumu). Foto: Sandra Pētersone

Pašvaldības stipendiju par labu motivāciju neatslābt Covid-19 dēļ ieviestās attālinātās mācīšanās apstākļos atzīst Smiltenes vidusskolas 12.b klases skolniece Santa Vintere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Stipendija diezgan nozīmīgi dzen uz priekšu. Ja uznāk liels slinkums, un šogad kovida dēļ ir tā, ka negribas mācīties, tad domāju – nebūs naudas, tāpēc jāmācās. Mana stipendija mēnesī ir 35 eiro. Tas arī ir kaut kas,” stāsta Santa Vintere.

Ir svarīgs  klasesbiedra plecs

Ar Smiltenes vidusskolas stipendiātiem lepojas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore, uzsverot, ka labās zināšanas ir apliecinājums tam, ka jaunieši laiku, kad bija jāmācās attālināti, izmantojuši savai izaugsmei, ieguvuši jaunas iemaņas un faktiski jau ir potenciālie studenti – viņi studē, nevis vienkārši mācās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Stipendiātus apsveica un novēlēja neatlaidīgi turpināt ceļu uz izvirzīto mērķu sasniegšanu Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore (vidū) un Smiltenes vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Valda Cirīte. Foto: Sandra Pētersone

Apsveicot stipendiju saņēmējus, Izglītības pārvaldes vadītāja mudina viņus citam citu vienmēr atbalstīt, jo dzīvē nav nekā svarīgāka par savstarpējām attiecībām. 

“Ja redzat, – kādam no klasesbiedriem ir grūti, tad pieejiet klāt, pazvaniet, uzmundriniet, jo šajā grūtajā laikā kāds var iepauzēt mācībās un jūsu plecs ir ļoti svarīgs. Aicinu jūs arī cienīt skolotājus, jo viņi ir tie cilvēki, kuri jums dod ceļamaizi dzīvē. Vēlos, lai ikviens no jums šodien aiznes sveicienus arī saviem skolotājiem, kuri šajā, visiem sarežģītajā laikā strādā ar tik lielu atbildību, pietāti un cieņu!” stipendiātiem Skolotāju dienas priekšvakarā novēlēja Gunta Grigore.

Foto: Sandra Pētersone

Jauniešiem stipendiju apliecinājumus pasniedza Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, sakot, ka jūtas pagodināts pašvaldības vārdā viņus sveikt un apliecināt cieņu par sasniegtajiem mācību rezultātiem it īpaši šajā sarežģītajā attālināto mācību laikā.

“Pašvaldība ar šo apliecinājumu un stipendijām seko līdzi tam, kāds izglītības līmenis ir mūsu skolēniem. Mums tas ir svarīgi,” uzsver novada mērs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.