Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar Sprīdīša degsmi iesoļo skolas dzīvē

Aizvadītajā piektdienā Valkas J. Cimzes ģimnāzijas pirmsskolas izglītības iestādes “Mazie ģimnāzisti” 17 audzēkņus simboliski skolas dzīvē ievada skolotājas Evija Stālmeistere (priekšplānā) un Kristīna Melančuka. Foto: Inga Karpova

“Sprīdītis iet laimi meklēt” – ar tik zīmīgu nosaukumu aizvadītajā piektdienā, 26. maijā,
17 Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēkņi kopā ar saviem skolotājiem un  pedagogiem atraktīvi, izzinoši un aizraujoši nosvinēja dzīvē pirmo izlaidumu. Zinību dienā, 1. septembrī, šie bērni sēdēs jau 1. klases skolos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas J. Cimzes ģimnāzijas direktores vietniece Sintija Stūre stāsta, ka, svinot šo bērnudārznieku izlaidumu, tiek mainītas skolas tradīcijas.

“Šis ir izlaidums bez greznām princešu kleitām, bez tradicionāla un standartizēta koncerta. Šī ir svētku diena pašiem bērniem, lai viņiem būtu interesanti. Lai šī svētku diena izdotos, nenovērtējamu atbalstu sniedza bērnu vecāki – sagatavoja četras radošas un izglītojošas stacijas. Tās izejot, bērni no burtiem, kas bija uzzīmēti uz Sprīdīša slavenās lāpstas, izveidoja teikumu – Skola ir tā laimīgā zeme!

Mazie ir saraduši ar pārējiem skolas iemītniekiem, jo Ausekļa ielas ēkā ikdienā uzturas aptuveni 400 skolēni. Bērni vairs nebīstas no garajiem gaiteņiem, no bērnu radītā trokšņa un nepārtrauktās kustības un kņadas. Mazie te jūtas kā mājās. Tas ir tik labi, ka skolā atvērām šo grupu. Mēs par mazajiem domājam, lai viņi būtu vairāk savā, vēl bērnības pasaulē, bet tajā pašā laikā satiekas arī ar skolēniem un izjūt skolas gaisotni,” atzīst S. Stūre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atgādina, ka turpinās pirmsskolas vecuma bērnu uzņemšana “Mazajos ģimnāzistos”.

Valkas J. Cimzes ģimnāzijas Ausekļa ielas 5. ēkas pagalmā visā savā lepnumā gozējas jaunā lapene. Mazie ģimnāzisti bija pirmie, kuriem lapenē notika svētku mielasts. Foto: Inga Karpova

“Bērni ir jau pieteikušies, bet vēl ir brīvas vietas. Grupā varam uzņemt 22 bērnus. Dokumentus var iesniegt katru darbdienu no pulksten 8 līdz 15 Raiņa ielā 28 vai Ausekļa ielā 5A. Vecākiem, kuri piesaka savu atvasi, obligāti līdzi jāpaņem bērna dzimšanas apliecība,” norāda S. Stūre. Viņa atklāj, ka ģimnāzijā tiek arī plānotas vismaz trīs 1. klases, katrā vidēji par 20 pirmīšiem. Skola turpina pieņemt vecāku iesniegumus par mācīšanos 1. klasē. 

Šajā svētku dienā pirmsskolas izglītības pedagoģe Kristīna Melančuka jūtas tikpat pacilājošā svētku noskaņojumā. Viņa šajā grupā ar bērniem strādā otro gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man te ļoti patīk, jo jūtos savā vietā. “Mazie ģimnāzisti” darbu uzsāka laikā, kad manai meitai Sofijai bija jāuzsāk bērnudārznieka gaitas. Diemžēl es neizvēlējos “Mazos ģimnāzistus”, jo šaubījos, kā mazi bērni varēs iejusties lielas skolas telpās. Esmu pārliecinājusies, ka šī vide bērniem daudz ko sniedz – viņi pierod pie skolas. Tas viņiem ir liels bonuss. Mums ikdienā ir tik daudz iespēju, ko varam izmantot. Spējam tikai domāt, kur iet un ko darīt.

Mums tiešām milzīgs paldies jāsaka bērnu vecākiem. Viņu atsaucība un palīdzība bija fantastiska. Nekad neviens neko neatteica. Pat šorīt pulksten 7 mammas atnāca, lai palīdzētu mums visu sapost un izdekorēt svētku rotā. Kopā ar vecākiem izveidojām četras stacijas – “Vēja māte”, “Meža māte”, “Saules māte” un “Pļavas māte”. Katrā stacijā bērnus sagaidīja viena no mammām. Viņas pašas izdomāja arī interesantus uzdevumus.

Atbalsts bijis vienmēr un jebkuram pasākumam vai aktivitātei. Ja kādai nodarbībai kaut kas trūka, atlika tikai uzrakstīt kopējā vecāku sarakstes un viedokļu apmaiņas grupā un mums viss tika atnests,” priecājas skolotāja. Vecāki svētku dienai sarūpēja arī vairākus pārsteigumus – milzīga izmēra piepūšamās atrakcijas, ziepju burbuļus, krāsainos dūmus un svētku mielastu. 

GALERIJA: Mazie ģimnāzisti Valkā svin savu izlaidumu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.