Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar “Pažarnieku ballīti” atzīmēs nozīmīgu jubileju

Atzīmējot dvīņu pilsētu Valgas un Valkas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības 155. gadadienu, šo sestdien, 9. jūlijā, notiks īpašs bezmaksas svētku pasākums “Pažarnieku ballīte”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas novadpētniecības muzeja sagatavotajā informācijā minēts, ka svētku gājienā, kas sāksies pulksten 15.45, piedalīsies Igaunijas policijas talismans Lauva Leo, Pihajerves pūtēju orķestris, Marts Jūrs (Mart Juur), skursteņslauķi, glābēji, Igaunijas Zemessardzes (Kaitseliit) meiteņu organizācija “Kodutütred” un zēnu organizācija “Noored kotkad”, tautas dejotāji, senā un mūsdienīga tehnika, kā arī visi interesenti.

Savukārt Valgas muzeja pagalmā būs iespējams spēlēt galda spēles, risināt krustvārdu mīklas, iegūt zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu, apmeklēt izstādi “Sievietes – ugunsdzēsējas”, iepazīt seno un jauno ugunsdzēsības tehniku, fotostūrī fotografēties ar skursteņslauķi, apskatīt ieroču izstādi un nobaudīt karavīru zupu.

Aivara B. Ikšeļa vēsturiskajā izdevumā “Valkas diližanss” minēts, ka Valkas pilsētas vēsturē 1868. gads ir nozīmīgs ar Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības nodibināšanu, lai arī pilsētas rāte jau agrāk bija noteikusi, ka katram namniekam jāiegādājas paši nepieciešamākie ugunsdzēšanas piederumi. Šī biedrība darbojās līdz 1916. gadam, bet pēc Valkas sadalīšanas tika nodibināta jauna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. 

PROGRAMMA 

  • pulksten 15 – ugunsdzēsēju auto parāde (sākums pie Valkas ugunsdzēsības depo Vienības gatvē 11);
  • pulksten 15.45 – gājiens ar sākumu Valgas centrālajā laukumā līdz Sedes (Säde) parkam;
  • pulksten 16.45 – tautas deju grupa “Kõvvera kõdara”;
  • pulksten 17 – Pihajerves pūtēju orķestris;
  • pulksten 17.30 – izrāde “Izcēlās ugunsgrēks”;
  • pulksten 18.15 – uzstāsies dziedātāja Heidija Tamme (Heidy Tamme) un mūziķis Olavs Ehala.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.