Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar nokavēšanos iedegs iedegto svētku egli

Tradicionāli Valkā, Lugažu laukumā, svētku egles iedegšanas pasākums notiek Pirmajā adventē. Diemžēl šogad tā nenotika. “Ziemeļlatvija” saņēma daudzu cilvēku aicinājumu noskaidrot, kāpēc laikā, kad ir beigušies visi “Covid-19” stingrie ierobežojumi un aizliegumi pasākumu rīkošanā, Valkas pilsētas kultūras dzīves organizatori joprojām guļ ziemas miegā. Foto: Inga Karpova

Līdz pandēmijai Valkā katru gadu Pirmās adventes svētdienā pilsētas kultūras nams organizēja ģimenisku svētku egles atklāšanas pasākumu. Daudzi ar patīkamām emocijām piemin gan grupas “Līvi” koncertu, gan iestudējumu “Divpadsmit mēneši” ar pašu valcēniešu piedalīšanos, gan bērnu Rūķu skrējienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl šogad šis tradicionālais svētku pasākums izpalika, tāpēc “Ziemeļlatvija” saņēma daudzu cilvēku aicinājumu noskaidrot, kāpēc laikā, kad ir beigušies visi “Covid-19” stingrie ierobežojumi un aizliegumi pasākumu rīkošanā, Valkas pilsētas kultūras dzīves organizatori joprojām guļ ziemas miegā.

Pārmet vairākas lietas

Pilsētas iedzīvotāji, īpaši ģimenes ar bērniem, jau novembra sākumā, iepazīstoties ar kultūras nama decembrī plānotajiem pasākumiem, pamanīja, ka nebija paredzēts neviens Ziemassvētku pasākums bērniem un viņu vecākiem. Arī tas radīja nesapratni un jautājumu virkni. Vēl viens akmens pilsētas kultūras dzīves organizatoru lauciņā mests attiecībā par pasākumu reklāmu. Daudzi ir neizpratnē, kāpēc pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis informāciju par pasākumiem sociālajos tīklos ievieto savā kontā, nevis Valkas pilsētas kultūras nama kontā. Turklāt šī informācija, kas ievietota A. Ikšeļa kontā, pilsētas kultūras nama kontā parādās daudz vēlāk. Cilvēki uzskata, ka tas nav korekti, jo ne visiem ir pieejama A. Ikšeļa kontā ievietotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras darbinieki – “audzināti”

Lai rastu atbildes uz šiem daudziem jautājumiem, “Ziemeļlatvija” vispirms skaidrojumu lūdza novada pašvaldības priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim. Sarunā atklājās, ka arī viņš kā pašvaldības vadītājs ir saņēmis iedzīvotāju pārmetumus attiecībā uz svētku nozagšanu, tāpēc ir neapmierināts ar šo radušos situāciju. V. A. Krauklis atzīst, ka šim egles iedegšanas pasākumam vajadzēja notikt. Uzklausot pārmetumus, lai glābtu šo situāciju, egles iedegšanas pasākums “Ziemassvētkus gaidot” tomēr būs un notiks šo svētdien, 4. decembrī pulksten 16 Lugažu laukumā. Jāteic gan, ka vēl trešdienas vakarā informācija par pasākumu nekur nebija redzama. Par to, ka par šo pasākumu nekur nav reklāmas, izbrīnīts bija arī pats V. A. Krauklis.

“Novada pašvaldības kultūras dzīves organizatoriem un pilsētas kultūras nama darbiniekiem jāstrādā vienotiem kopā. Skaidrs, ka Pirmajā adventē bija jābūt šim egles iedegšanas pasākumam. Jau pirmdien notikušajā plānošanas sapulcē teicu, ka Pirmajā adventē pilsētas kultūras namā notika pūtēju orķestru koncerts. Noteikti to varēja izmantot arī šajā eglītes iedegšanas pasākumā, aicinot orķestrus uzspēlēt Lugažu laukumā. Tas būtu bijis kaut kas vēl līdz šim nebijis un radītu īpašu svētku noskaņu. Uzdodot jautājumu, kāpēc nebija noorganizēts šis tradicionālais pasākums, saņēmu atbildi, ka to uz karstām pēdām noorganizēsim 4. decembrī. Ļoti ceru, ka šī ir pēdējā reize, kad laikā, kad drīkst rīkot pasākumus, tos nerīko. Teikšu godīgi, šajā gadījumā visi kultūras darbinieki attiecīgi ir “izaudzināti”. Attiecībā uz Ziemassvētku pasākumiem bērniem arī saņēmu atbildi, ka pasākumi nebūs, bet pēc mūsu sarunas afišā ir parādījušies divi pasākumi, kas notiks 26. un 27. decembrī. Jā, pirms tam nebija nekas ieplānots. Man gribētos tomēr, lai paši pilsētas kultūras nama darbinieki izdomātu, kādiem pasākumiem ir jābūt, nevis man ir jāiejaucas, jāaudzina un jāpasaka priekšā,” uzskata V. A. Krauklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāju, vai bērnu pasākuma laiks otrdien, 27. decembrī, pulksten 14 atbilst draudzīgai attieksmei pret ģimenēm, jo ne visi vecāki darba laikā var savus pirmsskolas vecuma bērnus atvest uz svētkiem.

“Saprotams, ka pasākums sarunāts pēdējā brīdī un tā nedrīkst būt. Protams, labāk tā nekā nekā. Šiem pasākumiem bija jābūt saplānotiem laicīgi, nevis man jāsaka, kas jādara,” savu nostāju pauž pašvaldības vadītājs.

Nepieciešams sabiedrisko attiecību speciālists

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis “Ziemeļlatvijai” skaidro: “Šogad ar Līgu Pandaloni esam iecerējuši šādu svētku programmu – piektdienas, 2. decembra, vakarā kultūras namā notiek koncerts; svētdien pulksten 16 aicinām cilvēkus pie kultūras nama, būs maskas un dažādas izpriecas, lai ieskandinātu Ziemassvētkus. No pilsētas kultūras nama puses būs Līga, bet būs arī viesi.”

Uz jautājumu, kāpēc informācija par pasākumiem tiek ievietota viņa personīgajā sociālo tīklu kontā, nevis Valkas pilsētas kultūras nama kontā, A. Ikšelis atbild, ka Valkas pilsētas kontā informāciju var ievietot tikai viņa vietniece Līga Pandalone.

“Informāciju savā kontā ievietoju vakaros, kad visi darbi ir padarīti, vai arī agri no rīta. Vēlreiz saku, mums pietrūkst sabiedrisko attiecību speciālista. Pašreiz tā tiešām ir problēma,” atzīst A. Ikšelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Ilze Grandava informē, ka līdz šim pilsētas kultūras nama administrācija nav izteikusi priekšlikumu par sabiedriskā attiecību darbinieka nepieciešamību.

“Būs saņemts priekšlikums, būs arī diskusijas. Pašlaik vēl nenotiek 2023. gada novada pašvaldības budžeta plānošana un diskusijas ar iestāžu vadītājiem. Joprojām katra iestāde gatavo savus priekšlikumus un vajadzības. Vēl nemaz visi nav sagatavojuši. Valstī ir tehniskais budžets, un nākamā gada valsts budžetu varētu apstiprināt tikai februārī vai martā, tāpēc mēs pagaidām arī strādājam ar faktiskajiem cipariem. Kultūras nams nav prasījis sabiedriskā attiecību speciālista štata vietu. Vai katrā pašvaldības iestādē tiešām tāds ir nepieciešams?” brīnās I. Grandava.

#SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Gribētos zināt kāpēc pērkot biļetes kultūras namā uz koncertu lielajā zālē, ierodoties uz koncertu nonāku pagrabā un uz atbildi kur man sēdēt (iegādātas biļetes ar konkrētu sēdvietu) saņēmu atbildi kur brīva vieta! Ieejot zālē konstatēju ka vietu nav. Cilvēki neizpratnē stāv kājās kamēr kultūras nama darbinieki nezin uz kuri pusi skriet un sāk nest kaut kādus plastmasa dārza beņķus?! Kas tā par attieksmi? Jo tālāk jo skumjāk!
    Paldies vismaz koncerts bij brīnišķīgs!

    17
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.