Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar neuzticības izteikšanu Valgā sākās priekšvēlēšanu cīņas

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, seši Centra partijas pārstāvji mēģinājuši ierosināt neuzticības izteikšanas balsojumu pašvaldības vadītājai Monikai Rogenbaumai. Foto: Tīts Loims

Seši Centra partijas deputāti trešdienas sēdē ierosināja neuzticības izteikšanu Valgas apriņķa pašvaldības vadītājai Monikai Rogenbaumai. Tomēr balsojums par neuzticības izteikšanu nenotiks, jo likums nosaka, ka tas var notikt tikai tad, ja pieprasījumu parakstījusi ceturtdaļa deputātu. Tā kā Valgas apriņķa pašvaldībā strādā 25 deputāti, seši deputāti nav ceturtdaļa, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centra partijas frakcijas deputāti ‒ Alars Nēme, Estere Karuse, Anastasja Kikasa, Oļegs Vahrins, Jūlija Belova un Reinis Randvers ‒, kuri parakstīja neuzticības izteikšanu, paziņojumā norāda, ka pašvaldības vadītājas un viņas līdzgaitnieku lēmumi nodara nepārtrauktu kaitējumu pašvaldības reputācijai.

Opozicionāri pašvaldības vadītāju, pirmkārt, vaino nespējā organizēt kvalitatīvu ēdināšanas pakalpojumu Valgas pilsētas bērnudārzos. Viņuprāt, situācija jau kādu laiku radījusi sašutumu pašvaldības iedzīvotājos un radījusi kaitējumu arī pašvaldības reputācijai.

Otrkārt, opozicionāri vaino M. Rogenbaumu problēmās, kas saistītas ar Valgas Prīmetsas skolas sporta ēkas būvniecību. “Līgums par šo darbu veikšanu beidzas 2023. gada martā, taču, visticamāk, būvniecība netiks pabeigta noteiktajā termiņā. Lai gan pašvaldības vadītāja cenšas radīt iespaidu, ka situācija tiek kontrolēta, Valgas novada pašvaldības dokumentu reģistrā atrodamie dokumenti liecina par pretējo,” teikts paziņojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešais pārmetums ir par nepareizi organizētiem publiskiem iepirkumiem. Gada laikā ir bijuši iepirkumu strīdi, iepirkumu procedūras nav caurskatāmas un satur daudz kļūdu.

Saskata saistību ar vēlēšanām

Pašvaldības vadītāja uzskata, ka šāda opozīcijas rīcība saistīta ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. “Tādā veidā Valgas Centra partijas biedri vēlas iegūt bezmaksas reklāmu masu medijos.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc M. Rogenbaumas teiktā, Valgas bērnudārzu ēdināšanas problēmas sākušās, kad mēra amatā bija vēl Estere Karuse, jo laicīgi netika izsludināts konkurss par ēdinātāja piesaistīšanu. “Diemžēl steigā veiktā iepirkuma laikā atrastais ēdinātājs nespēja nodrošināt stabilu kvalitāti.”

Pēc pašvaldības vadītājas teiktā, Valgas Prīmetsas skolas sporta ēkas būvniecības tempi īsti nav bijuši tādi, kādi sākotnēji bija plānoti līgumā. Viens no būvniekiem paziņoja, ka nespēj izpildīt līgumu un, pēc pašreizējiem datiem, virzās uz bankrotu.

“Līgumsaistības izpildīja cits būvnieks, taču nomaiņas process ir prasījis laiku. Taču objektā notiek darbi un, lai arī pašreizējā situācijā kavēšanās ir neizbēgama, nav pamata šaubīties par sporta ēkas pabeigšanu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrija uzraudzīja

Pēc Rogenbauma teiktā, Valgas pašvaldībai jau sen bija nepieciešams jauns kvalitātes līmenis valsts iepirkumu organizēšanā un arī šo problēmu viņa mantojusi vēl no E. Karuses valdīšanas laikiem.

Viņa precizēja, ka Finanšu ministrija nesen organizēja publisko iepirkumu uzraudzību Valgas pašvaldībā. “Iepirkumi, kas nonāca nejaušās atlases uzraudzībā, lielā mērā ir notikuši pirms mana pilnvaru termiņa. Ministrijas eksperti 17 lappušu garajā kopsavilkumā konstatēja kļūdas un izteica ierosinājumus pareizākai likuma ieviešanai un korektai publisko iepirkumu reģistra izmantošanai,” sacīja M. Rogenbauma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kļūdīties var ikviens, taču atsaukties uz pašvaldības kļūdām ir liekulīgi, ja cilvēki, kas iepriekš vadīja pašvaldību, nav spējuši pareizi veikt publisko iepirkumu procedūras,” sacīja M. Rogenbauma un piebilda, ka pašvaldība ir spērusi soļus, lai turpmāk organizētu kvalitatīvākus iepirkumus.

Tikmēr bijusī pašvaldības vadītāja, šobrīd domes deputāte E. Karuse atbildēja, ka gaidāmās vēlēšanas nav iemesls neuzticības izteikšanai: “Tās ir problēmas, kuras nevar nepamanīt. Cilvēki man zvana, raksta un jautā, kāpēc opozīcija neko nedara.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.