Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar mīļāko grāmatu uz muguras rāpot nav viegli

Nav viegli rāpot uz ātrumu, ja vienlaikus uz muguras jānotur mīļākā grāmata, tāpēc “Pīlādzīša” audzēkņi pirms sacensībām varēja patrenēties. “Mārīšu” grupiņai izmēģinājumā palīdz sporta skolotāja Ieva Klāva-Bunga (no kreisās) un pirmsskolas skolotāja Līga Veigule. Foto: Sandra Pētersone

Marts Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” pagāja ar devīzi “Sveiks un vesels!”. Punkts veselības mēnesim tika pielikts ar netradicionālām sacensībām, kurās apvienojās rāpošana un lasīšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tām sporta skolotājas Ievas Klāvas-Bungas vadītajās sporta stundās cauri izgāja visas 12 grupiņas (katra atsevišķi). “Ziemeļlatvija” viesojās četrus un piecus gadus veco bērnu grupiņā “Mārītes”,  redzot, ka nepavisam nav viegli rāpot uz ātrumu un vienlaikus censties noturēt uz muguras savu mīļāko, no mājām atnesto grāmatu. Palīgā bērniem vajadzēja iet ne tikai sporta skolotājai, bet arī “Mārīšu” skolotājai Līgai Veigulei un skolotājas palīdzei Gintai Grigulei.

Paši mazākie “Pīlādzīša” audzēkņi pamatoti saņēma vieglāku uzdevumu, – viņi  rāpoja, uz muguriņas balansējot mugursomu.

Ieva Klāva-Bunga ideju par šādām sacensībām aizguva pirmsskolas izglītības kursos un pielāgoja “Pīlādzīša” sporta stundām, lai bērniem pamainītos ikdienas nodarbības un viņi gūtu jaunas emocijas. Bērni arī tika mudināti mājās uz šādu nodarbi uzaicināt savus vecākus, lielākās māsas un brāļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas, kuram piemīt ātrums un veiklība un kurš grib ar to uzvarēt arī šajās sacensībās, secina, ka  tajās ātrums ir otrajā plānā. Te jāsajūt savs ķermenis, lai noturētu uz muguras grāmatu. Kāpēc tieši rāpošana? Tā bērnam ir ļoti nepieciešama jau pirmajā dzīves gadā kā pamatkustība, kas vispusīgi attīsta un nostiprina ķermeņa lielās un mazās muskuļu grupas. Savukārt grāmata ir pamatu pamats, no kuras jau agrā bērnībā mācāmies zināšanas un gudrību. Nodarbības sākumā visi samīļojām savu grāmatiņu, jo tā ir mīļākā, bet, kad grāmata nokrita no muguras, samīļojām un lūdzām piedošanu,” stāsta Ieva Klāva-Bunga. Uzvarētāji, kurus noteica tikai vecākajās grupās, saņēma diplomus, bet visiem tika veselības kraukšķis.

Bija interesanti, “Ziemeļlatvijai” teic Rēzija Krūmiņa no “Mārītēm”, viņa savā grupiņā uzvarēja rāpošanas sacensībās meitenēm (tās meitenēm un zēniem notika atsevišķi).

Rēzija no mājām atnesa grāmatu par cūciņas Pepas piedzīvojumiem, meitenei mājās tādas esot divas un tās priekšā lasot mamma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.