Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar lielu apmeklētāju interesi aizvadīts Lielais labdarības robežtirgus

Foto: Inga Karpova

Siltais un saulainais laiks, cilvēku vēlme beidzot iziet sabiedrībā pēc ilglaicīgas piespiedu dīkstāves Covid-19 pandēmijas dēļ, plašais tirgotāju skaits un pārsteidzoši lielā interese iegādāties stādus – tas viss bija veiksmīgu priekšnosacījumu salikums tam, ka aizvadītajā sestdienā un svētdienā dvīņu pilsētās Valkā un Valgā notikušo 18. Lielo labdarības robežtirgu apmeklēja patiešām iespaidīgs cilvēku skaits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas pusē starp lielveikaliem “Rimi” un “Selver” bija zona, kur varēja iegādāties stādus. Sestdienas priekšpusdienā šajā vietā pulcējās tik daudz pircēju, ka pārējiem bija sarežģīti pārvietoties. Līdzīga aina bija arī uz gājēju ielām Raiņa ielā Valkā un Sepruse ielā Valgā.

“Es nezināju, ka Valkā un Valgā ir tik daudz cilvēku. Tas pūlis brīžam traucēja, bet, ja tā padomā, ko mēs varam čīkstēt. Beidzot pasaule ir sākusi elpot un dzīvot pilnu krūti,” uzskata tirgus apmeklētāja Līga.

“Ziemeļlatvijas” uzrunātie tirgotāji atzina, ka pandēmijas laikā ir mainījušies pirkšanas paradumi. Proti, vispirms preces tiek izskatītas, apzināts viss pieejamais piedāvājums un tikai tad, rūpīgi izsverot, tiek nopirkts kārotais. Tie dārzkopji, kuri bija gatavojušies, pie tirgotājiem vērsās ar uz piezīmju lapiņām sarakstītiem augļu koku šķirņu nosaukumiem. Daudzi vēlējās iegādāties neparastāku un eksotiskāku šķirņu augļu kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien sazinājāmies ar Valkas novada Tūrisma un informācijas biroja tūrisma speciālisti Lauru Krastiņu. Viņa stāsta, ka pēc šī grandiozā pasākuma vēl jūtams patīkams nogurums un arī labi padarīta darba sajūta. Laura atzīst, ka bijušas arī pa kādai kļūmei, kas gan veiksmīgi novērstas. Drīzumā plānota arī sapulce, kurā tirgus rīkošanā iesaistītie pašvaldības darbinieki pārrunās un izanalizēs pasākuma veiksmes un arī, protams, neveiksmes. Naudas līdzekļu apjoms, kas tika iegūts Valkas Rotari kluba rīkotajā labdarības loterijā un par labdarības desiņu pārdošanu, pagaidām vēl publiski nav zināms.

Kā vienu no robežtirgus otrās dienas veiksmīgākajiem pasākumiem Laura uzskata tautas bumbas turnīru. Tam pieteicās desmit komandas, bet pasākuma laikā ukraiņu jaunie sportisti izveidoja komandu. Viņiem pretī stājās jauktā komanda, kuru arī izveidoja turpat uz vietas. Tautas bumbas turnīrs turpināsies arī nākamajos robežtirgos. Atzinīgi vārdi saņemti arī par līdz šim neredzēto spēli “Cornhole”. Lai piedalītos spēlē, bija nepieciešama precizitāte, lai ar griķiem pildīto maisiņu iemeslu vajadzīgajā vietā.

GALERIJA: Lielais labdarības Robežtirgus Valkā un Valgā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.