Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar kuplu dalībnieku skaitu aizvadītas “Mazās balvas” orientēšanās sacensības

Foto: No “Facebook”

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 28. un 29. maijā, Smiltenes novada “Lejas Kleperu” mežos, purvos un pļavās notikušās Latvijas kausa orientēšanās sacensības “Mazā balva” izvērtās par sportiski aktīvu nedēļas nogali.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībām izvēlētais apvidus ir Vidzemes augstienes ziemeļdaļas – Mežoles pauguraines daļa, kas ir nozīmīga boreālo (ziemeļu) un purvaino mežu, kā arī dažāda tipa purvu izplatības vieta. Mežoles paugurainē izveidojušās savdabīgas sarežģītas reljefa formas. Saimniecības „Lejas Kleperi” mežs aizņem 87 hektārus. Īpašumā sausi pauguri mijas ar staignām ieplakām, smilšainas augsnes nomaina mālainas augsnes. Visbiežāk šeit sastopamas egļu un lapu koku mistraudzes, atsevišķās vietās arī melnalkšņu audzes un egļu tīraudzes. Vidējas grūtības skrienamības pakāpe. Augstākā kāpumu summa 25. metri. Purvos ir padaudz ūdens. Līdz šim orientēšanās neizmantots apvidus. 

“Lejas Kleperu”  unikalitāte

Saimniecība atrodas paugurainā apvidū, un, saimniekojot vairākās paaudzēs, ir izcili izkopta ainava. „Lejas Kleperos” aizsākas Šepkas upe, kas tālāk pa tecējumu ir ietverta dabas liegumā „Mežole” un ir viena no lieguma galvenajām vērtībām. Pagalmā atrodas viens no dižākajiem Latvijas ošiem — valsts nozīmes dabas piemineklis „Kleperu osis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielās platībās sastopami bioloģiski vērtīgi zālāji. Daudzos gados īstenotā ekstensīvā saimniekošana nodrošinājusi daudz retu un aizsargājamu sugu klātbūtni teritorijā, piemēram, vitālas naktsvijoļu audzes un pusmēness ķekarpapardi. Daļa mežu izveidojusies, aizaugot lauksaimniecības zemēm. Nelielā platībā sastopams vecs, purvains egļu mežs, kas pieslienas jaunākam, purvainam priežu mežam. Šie mežu nogabali atbilst ES nozīmes īpaši aizsargājamam mežu biotopam — Purvaini meži. Egļu mežu daļa atbilst arī Dabiskā meža biotopa kritērijiem, kas norāda uz šī meža īpaši augsto dabiskuma pakāpi. Sastopamas arī dabas daudzveidību veicinošas bebraines. Saimniecības teritorijā reģistrētas vairāk nekā 100 putnu sugas, to apmeklē arī reti un aizsargājami putni — urālpūce, mazais ērglis, zivjērglis, melnais stārķis, baltmugurdzenis u.c. Vienas ēkas pagrabā ziemo garausainie sikspārņi. 

Medaļa

Darbs pie medaļas sākās jau februāra sākumā. Tās pamatā ir dižais Kleperu osis. Pirms nolūza rietumu pusē paliels zars, tas bija arī starp kuplākajiem dižkokiem Latvijā (Vainaga projekcija  bija 22x29m). Lentu rotā vietējās pļavās sastopamais dzegužpuķes zieds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieki, viņu vidū arī olimpiete Kendija Aparjode, kā arī orientieristi no Lietuvas, Igaunijas, Amerikas, Ukrainas, Lielbritānijas un Vācijas.

Sacensību kartes autors un distanču plānotājs ir OK “Azimuts” sportists Ilgvars Caune.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir gandarījums ka vairāku gadu garumā ir izdevies izveidot gandrīz nemainīgu “Mazās balvas” tiesnešu un palīgu komandu, kas katrs zina savus pienākumus un ar lielu atbildību tos veic.  Izveidojusies ļoti veiksmīga un produktīva sadarbība ar sacensību inspektoru Ojāru Milleru.

Sacensību galvenajām balvām no OK “Azimuts” dāvanu kartēm 100 euro vērtībā Elites grupās tika  Aija Skrastiņa  (“Briksnis SK”) un Ainārs Drozds (“Meridiāns OK /CPSS”). Gavilēt par dāvanu kartēm  50 euro vērtībā varēja otro vietu ieguvēji Elites grupās  Andris Gailis (“IK Auseklis”) un Kristīne Kokina  (“Meridiāns OK /CPSS”). Pie 20 iuro dāvanu kartēm no OS veikala tika Elites grupu trešo vietu ieguvēji Toms Veits (“Kāpa OK”) un Ieva Rukšāne (“Kāpa OK”).

Pie panākumiem sacensībās tika arī vairāki “Azimuts OK-Sm BJSS” sportisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajās vietās savās vecuma grupās Māris Vabulnieks (M-55) , Agnese Jaunmuktāne (W-18) un Videga Liepiņa (W-55), otrajās vietās Lote Tarasa (W-8),  Vita Cīrule (W-50) un Gunta Dudele (W-55). Trešajās vietās – Mārtiņš Godiņš (M-45), Ilmārs Brikamanis (M-55) un Ieva Godiņa (W-45).

Ceturtās vietas savā vecuma grupā izcīnīja Renārs Lārmanis (M-8) , Uvis Sproģis (M-18), Māris Zeiļuks (M-40), Jānis Nulle (M-55), Guntars Cīrulis (M-60), Jānis Biezais (M-70) , Marta Kalniņa (W-16), Anda Jaunmuktāne (W-18), Rudīte  Grabovska (W21B) un  Marta Liepiņa (W-40).

Piektajās vietās finišēja Roberts Zirdziņš (M-10), Pēteris Kokarēvičs (M-60) un Māris Lapiņš (M-65), sestajā vietā – Marta Ieva Zariņa (W-8).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Būdaskalna” pārstāvis Anatolijs Tarasovs izcīnīja uzvaru grupā M-35, viņa kluba biedrene Ilva Dudele izcīnīja trešo vietu grupā W-21B.

Pārsteiguma balvas no sacensību atbalstītājiem zemnieku saimniecības „Vecpāpani” saņēma jaunākie dalībnieki, kam bija tikai 4 gadi – Rūta Bormane , Mikus Slikšjānis un Oto Klepers , kā arī sacensību vecākā dalībniece Velta Zjatkova, kas startēja W-80 grupā.

Spēkus atjaunot ar “Very Berry” produkciju pēc sacensībām varēja visi MW-8 un MW-10 grupu dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc finiša katrs dalībnieks tika pie mežistrādes firmas “RAIRU” sagādātajām un īpaši “Mazajai balvai” gatavotajām  konfektēm “Gotiņa”.

Godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas no LOF sponsoriem veikalu tīkla “Maxima” , OS veikala un “SUUNTO”, kā arī “Mazās balvas” sacensību atbalstītājiem Smiltenes novada domes, “Piebalgas alus”, “WHIRLPOOL” veikala “ElektroNams”, zemnieku saimniecības “Vecpāpani”.

Liels prieks arī par māju saimnieku Kleperu ģimenes (“OK Ziemeļkurzeme”) panākumiem.  Uldis Klepers izcīnīja 1.vietu grupā M-40, Aiva Klepere 3.vietu W-35 grupā.

Paldies Kleperu un  Grabovsku ģimenēm par aktīvo iesaistīšanos  “Mazās balvas” organizēšanā!

Pēc apbalvošanas neizpalika arī visu gaidītā un  atraktīvā loterija.

Sacensību rezultāti šeit.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.