Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar deklarācijām palīdzēs klientu centros

No 1. marta Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ikviens cilvēks, par kura ienākumiem tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, var brīvprātīgi iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par saviem un ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē VID speciālists vairs nepieņem, bet ar deklarācijām palīdzēs Smiltenes novada Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros (turpmāk – VPVKAC), informē Evija Valaine, Smiltenes novada VPVKAC vadītāja.

Šie centri Smiltenes novadā atrodas Smiltenē, Apē, Raunā, Drustos, Variņos, Gaujienā, Trapenē, Grundzālē, Palsmanē.

Valkas novada iedzīvotājiem gada ienākumu deklarāciju iesniegšanā atbalstu sniegs Valkas novada VPVKAC Valkā, Ērģemē, Kārķos, Vijciemā, Zvārtavas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu nodokļa atmaksu, ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija un tajā jāpievieno attaisnotos izdevumus apliecinoši maksājuma dokumenti (čeki, kvītis).

VPVKAC speciālists sniegs praktisku atbalstu Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS), ja iedzīvotājam ir kāds no autentificēšanās līdzekļiem (internetbanka vai eID karte ar aktivizētu e-parakstu), kā arī nodrošinās e-pilnvarotā pakalpojumu, kad VPVKAC darbinieks klienta vārdā EDS iesniedz gada ienākumu deklarāciju.

Atgādinām, ka attaisnotie izdevumi, par kādiem var atgūt daļu nodokļu, ir: medicīnas un zobārstniecības pakalpojumi; augstākā izglītība, kvalifikācijas paaugstināšana; bērnu interešu izglītība; iemaksas privātajos pensiju fondos; uzkrājošā dzīvības apdrošināšana; ziedojumi sabiedriskā labuma organizācijām vai politiskajām partijām.

Pieredze rāda, ka marta sākumā EDS ir pārlieku noslogota, tādēļ vēlams pirms plānotā apmeklējuma sazināties ar izvēlēto novada VPVKAC un veikt iepriekšēju pierakstu, lai izvairītos no ilga gaidīšanas laika, brīdina Evija Valaine.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.