Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ar atkritumiem kurināt nedrīkst

www.pexels.com

Vai Smiltenē drīkst kurināt āra kamīnu? Šādu jautājumu ar lūgumu to noskaidrot saņēmām no kādas mūsu lasītājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada Pašvaldības policijas priekšniece Egija Cekula skaidro, – jā, drīkst kurināt, bet tikai ar sausu malku vai citiem kurināšanai speciāli paredzētajiem materiāliem, piemēram, kokoglēm.

“Nekādā gadījumā āra kamīnu nedrīkst kurināt ar atkritumiem, vai tie ir bioloģiski noārdāmie vai citi. Sadzīves atkritumiem ir paredzētas atkritumu urnas, bet bioloģiski noārdāmos atkritumus, kas nāk no dārza, vai koku lapas var likt kompostā vai arī atkritumu urnā. Ja kādam šķiet, – kas tad tur, ja sadedzināšu kamīnā pērnās lapas vai augu daļas, bet jāatceras, ka tur klāt ir mitrums, dūmi ir kodīgi un traucē kaimiņiem. Smiltene ir diezgan blīvi apdzīvota pilsēta. Ir jārīkojas tā, lai netraucētu citiem dzīvot,” uzsver Egija Cekula.

Viņa atgādina, ka līdz 17. novembrim Smiltenes novadā ir sakoptības mēnesis, šajā laikā pašvaldība atļauj ugunskurā sadedzināt koku un krūmu sausos un kaitēkļu bojātos zarus sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības pasākumus un neradot kaitējumu trešās personas veselībai un mantai. Tāpat kā iepriekš, spodrības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā no iedzīvotāju un uzņēmumu īpašumiem tiek bez maksas izvesti maisi ar sagrābtajām lapām un citām zaļo augu daļām (dārza augu lakstiem, zāli, nezālēm). Maisu izvešanu organizē un apmaksā pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau nākamajā gadā Smiltenes novadā, tāpat arī citviet, kur sadzīves atkritumus apsaimnieko SIA “ZAAO”, mājsaimniecībām būs iespēja izmantot ZAAO piedāvātos konteinerus, kas paredzēti tikai bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. Šī gada nogalē paredzēts pabeigt būvdarbus pie viena no nozīmīgākajiem un lielākajiem projektiem SIA “ZAAO” vēsturē – pie bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes rūpnīcas “Daibe” izveides, informē uzņēmums.

SIA “ZAAO” sniegtais bioloģiski noārdāmo atkritumu savākšanas pakalpojums būs pieejams no 2024. gada 1. janvāra, bet to, kad tiks uzstādīti konteineri, šobrīd nevar pateikt, kad tas būs zināms, “ZAAO” par to informēs iedzīvotājus, skaidro SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala-Sēne.

“Šis pakalpojums iedzīvotājiem būs lētāks nekā parasto sadzīves atkritumu apsaimniekošana. Līdz ar to cilvēki varēs samazināt to atkritumu daudzumu, par ko viņi maksā dārgāk. Kamēr šādu konteineru vēl nav, bioloģiski noārdāmos atkritumus var izmest sadzīves atkritumu urnā,” viņa piebilst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likumam arī iedzīvotājiem kā sadzīves atkritumu sākotnējiem radītājiem ir jāpiedalās pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, tai skaitā atkritumu dalītajā savākšanā, ievērojot normatīvos aktus par atkritumu apsaimniekošanu un noslēdzot līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu un pārvadāšanu ar atkritumu apsaimniekotāju, kurš ir noslēdzis attiecīgu līgumu ar pašvaldību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.