Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Septembrī pieaugusi iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam

Foto: pixabay.com

Paaugstinoties Covid-19 izplatības rādītājiem, septembrī ir pieaugusi Latvijas iedzīvotāju uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam, liecina aptaujas dati, kas iegūti sadarbībā ar uzņēmumu “Gemius”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujas dati liecina, ka šī gada jūlija sākumā vakcīnu pret Covid-19 drošumam uzticējās 59%. Tam pilnībā uzticējās 25% un drīzāk uzticējās 34%. Tomēr šobrīd šis rādītājs ir 66% – vakcīnu drošumam pilnībā uzticas 38% aptaujāto, savukārt drīzāk uzticas 28%.

Tāpat 26% aptaujāto atklāja, ka minēto vakcīnu drošumam sliecas neuzticēties. Vakcīnām pret Covid-19 pilnībā neuzticas 15% respondentu, bet drīzāk neuzticas – 11%. Vienlaikus 8% aptaujāto nevarēja sniegt konkrētu atbildi.

Arī salīdzinājumā ar šī gada pavasari šobrīd uzticība Covid-19 vakcīnu drošumam ir lielāka, informēja Keišs. Marta beigās Covid-19 vakcīnu drošumam uzticējās 60% respondentu, savukārt 29% neuzticējās un 11% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Keišs atklāja, ka joprojām diezgan būtiskas atšķirības šajos rādītājos saglabājas starp latviešiem un krievvalodīgajiem – latviešu vidū Covid-19 vakcīnām uzticas 67%, proti, tam pilnībā uzticas – 39% un drīzāk uzticas 28% aptaujāto, kamēr krievvalodīgo vidū šis rādītājs ir 54%. No aptaujātajiem krievvalodīgajiem vakcīnai pilnībā uzticas 20% respondentu, savukārt drīzāk uzticas 34%.

Tāpat aptauja ļaujot secināt, ka  to cilvēku īpatsvars, kuri Covid-19 vakcīnu drošumam uzticas pilnībā, krievvalodīgo vidū ir teju divreiz mazāks nekā latviešu vidū. Salīdzinājumam jūlijā krievvalodīgo vidū Covid-19 vakcīnu drošumam sliecās uzticēties 45% aptaujāto, drīzāk vai pilnībā neuzticējās 43%, bet konkrētu viedokli paust nevarēja 12%. Tikmēr latviešu vidū šī gada jūlijā Covid-19 vakcīnu drošumam uzticējās 62%, drīzāk vai pilnībā neuzticējās 29%, bet konkrētu atbildi sniegt nevarēja 9%.

Analizējot datus pēc aptaujāto dzimuma, secināms, ka sievietes kopumā nedaudz vairāk sliecas uzticēties Covid-19 vakcīnu drošumam, bet vīrieši biežāk norādījuši galējas atbildes – ka pilnībā uzticas vai pilnībā neuzticas minētajām vakcīnām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Covid-19 vakcīnu drošumam šobrīd uzticas 68% sieviešu – 37% aptaujāto sieviešu atzinušas, ka pilnībā uzticas vakcīnu drošumam, savukārt 31% tam drīzāk uzticas. Savukārt vīriešu vidū vakcīnai uzticas 63% – pilnībā uzticas 38% un drīzāk uzticas 25%.

Savukārt vakcīnai neuzticas 24% sieviešu – tai pilnībā neuzticas 13% aptaujāto sieviešu, bet drīzāk neuzticas 11%. Vīriešu vidū vakcīnai neuzticas 28% aptaujāto – pilnībā neuzticas 17%, bet drīzāk neuzticas 11%.

Aptauja veikta septembra sākumā, uzklausot 1883 respondentus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.