Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprināts projekts “Līgo kalna skatu laukuma izveide”

Foto: smiltenesnovads.lv

Lauku atbalsta dienests ir izvērtējis un apstiprinājis Smiltenes novada pašvaldības sagatavoto projekta iesniegumu Nr. 22-09-AL10-A019.2201-000002 “Līgo kalna skatu laukuma izveide”, kas tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Vietējās teritorijas sakārtošana pieejamībai, kvalitātei un sasniedzamībai” ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta “Līgo kalna skatu laukuma izveide” mērķis ir labiekārtot Smiltenes pagasta Līgo kalnu kā kultūrvides un atpūtas vietu novada iedzīvotājiem un viesiem. Projekta ietvaros tiks uzlabota un pilnveidota Smiltenes novada iedzīvotāju un viesu iecienīta atpūtas vieta.

Smiltenes pagasta Līgo kalns ir Smiltenes novada iedzīvotāju un viesu iecienīta atpūtas vieta. No tā paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni. Skaidrā laikā no kalna virsotnes ir saskatāms Valmieras televīzijas tornis. Katru dienu kalna virsotnē var sastapt cilvēkus, kuri nāk vērot saulrietu. Daudzi cilvēki izmanto iespēju sagaidīt saullēktu. Kalns ir populārs arī jauniešu vidū, kuri kalnu iesaukuši par Saules kalnu.

Katru gadu pašvaldība Līgo kalnā organizē Vasaras saulgriežu svētkus. Ņemot vērā Latvijas laika apstākļus Līgo svētkos, tad vairākus gadus Saulgriežu svētki svinēti dejojot pa dubļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta ietvaros vēlamies izveidot skatu laukumu, uzlabojot reljefu, kalna virsotni noklājot ar bruģakmeni un granīta plāksnēm. Skatu laukuma centrā izveidot ugunskura vietu, pa perimetru skatu laukumam izkārtot solus apmeklētājiem, kuri vēlēsies baudīt saullēkta vai saulrieta burvību. Lai uzturētu sakoptu apkārtējo vidi paredzēts uzstādīt arī atkritumu urnas. Tas ievērojami uzlabos vides sakoptību sabiedrisko aktivitāšu kvalitāti.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 15079.02 EUR, no kurām Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējums ir 13571.12 EUR.

Informāciju sagatavoja: Edgars Skrastiņš, Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.