Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprina Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programmu 2022.-2027. gadam

25.martā Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē tika apstiprināta Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības programma 2022.-2027. gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par Vidzemes plānošanas reģiona attīstības programmas apstiprināšanu tiks nosūtīta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un visām Vidzemes reģiona pašvaldībām. Tāpat sēdē padomes locekļi tika iepazīstināti ar aktualizētās Vidzemes plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2030 redakciju.

Dokumenta papildinājumi ir saistīti ar reģiona  jaunpievienotajām teritorijām pēc administratīvi teritoriālās reformas 2021. gada jūlijā. Padome rosināja dokumentu pilnveidot. Diskusijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas kontekstā tiks turpinātas par telpiskās attīstības perspektīvām, precizējot potenciālos nacionālas, reģionālas un novada nozīmes pakalpojumu centrus. Pašvaldības vēlētos aktualizēt arī iezīmētos transporta koridorus un sabiedriskā transporta attīstības kartes. Par šiem jautājumiem tiks organizētas papildu diskusijas.

Attīstības padome tika iepazīstināta ar Vidzemes reģiona ekonomisko specializāciju, kurā noteikti prioritāri attīstāmie tautsaimniecības sektori. Tie būtu: tehnoloģiju un eksporta ietilpīga un ilgtspējīga kokapstrāde (t.sk. mēbeļu ražošana), pārtikas un dzērienu ražošana, mežsaimniecība, lauksaimniecība (t.sk. lopkopība), atjaunojamo resursu enerģijas ražošana, veselības rehabilitācija un aprūpe, zilā bioekonomika (t.sk. zivsaimniecība). Savukārt viedās specializācijas sekundārie sektori aptver mākslas, izklaides un tūrisma pakalpojumus, būvniecību un darījumus ar nekustamajiem īpašumiem, metālapstrādi, nemetālisko minerālu ražošanu un apstrādi, iekārtu un ierīču ražošanu un remontu, gumijas un plastmasas apstrādi, profesionālos zinātniskos pakalpojumus, izglītības pakalpojumus, transporta un loģistikas pakalpojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai Vidzemes reģions sasniegtu ekonomiskās viedās specializācijas izvirzītos uzdevumus, prioritārām aktivitātēm rekomendēts novirzīt 70% atbalstam pieejamo resursu, tai skaitā cilvēkresursu, finanšu, laika, sadarbību un citu.

Vidzemes plānošanas reģions ir izvirzījis mērķi sasniegt augstāku ražīgumu un radīt vērtīgākus produktus. Lai nodrošinātu straujāku attīstību, tautsaimniecības struktūra jāmaina par labu lielākai zināšanu, tai skaitā tehnoloģiju un eksporta ietilpībai.

Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.