Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Apspriedīs Vabaduse ielas nākotni

Foto: Lea Vutta

Valgas pagasta valdība veido Vabaduse ielas nākotnes redzējumu un aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par pilsētai tik nozīmīgo ielu, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs meklējam jaunu telpisko risinājumu Vabaduse ielai, kas ir galvenā biznesa iela Valgā, uz tās ir daudz mazu veikalu, kafejnīcu un citu pakalpojumu. Pašreizējais ielas telpas risinājums nav optimāls ‒ plašā brauktuve veicina braukšanu lielā ātrumā, kas rada troksni un putekļus, tas kopā ar šaurajām ietvēm un labiekārtojuma trūkumu neaicina cilvēkus izmantot ielu pastaigām,” paskaidroja Valgas pagasta arhitekts Jirži Tintera, kurš uzskata, ka Vabaduse ielas uzņēmumi cieš no cilvēku un autostāvvietu trūkuma.

Lai pievērstu uzmanību Vabaduse ielai, vasarā tika organizēts eksperiments ‒ uz laiku tika sašaurināta braucamā daļa un ierīkotas sēdvietas. “Mēs vēlējāmies pārbaudīt, kā tas darbosies, kā cilvēki reaģēs, vai reorganizācija izraisīs satiksmes haosu,” skaidroja J. Tintera.

Iedzīvotāju viedokļus uzklausīs pirmdien, 13. septembrī, pulksten 17 Prīmetsa skolas pagalmā. Iedzīvotājiem tiks izskaidrots Vabaduse ielas nākotnes redzējums, pēc kā notiks kopīga apspriede.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.